1000 TL Taksit İle Ev Alınır Mı

yorumsuz
156 views

1000 TL Taksit İle Ev Alınır Mı? Her insanın yaşamını sürdürebilmesi için barınma şartı vardır. Barınma şartları arasında yaşam standartları belirlenebilir. Kirada otururken veya kendi evinizi kira bedeli öder gibi almak isterseniz 1000 TL taksit ile ev almak mümkündür. Ancak alınacak olan evin belirli oranlarda faiz şartı ve ödeme seçenekleri arasında taksit farkı ödenecek tutar üzerinde değişiklik yapabilmektedir. Bankalar tarafından öncelikle gelip görülecek ve alınacak ev için ekspertiz raporu dahilinde bir fiyat biçilecek, alınacak kredi buna göre belirlenecektir.

1000 TL Taksit İmkânı Nasıl Olur?

1000 TL taksit imkânını elde edebilmek için öncelikle alınacak evin toplam tutarının belirli oranını nakit olarak ödemek gerekmektedir. Daha sonra çekilecek olan kredi tutarı daha da düşecek ve ekspertiz raporuna göre biraz daha fazla değer biçilerek böylelikle az oranda faizli ve aylık 1000 TL tutarlarında taksitlendirme imkanına yönlendirilecektir.

Neden Ön Ödeme Yapılması Gerekiyor?

Alınacak olan evin ön ödemesi satıcıya nakit olarak ayrılmalıdır. Eğer ayrılmazsa bankadan çekilecek tutar evin değerinden daha fazla çıkabilir. Faiz oranları ise bu yönde doğrudan artış göstereceğinden dolayı alıcının öncelikle evin değerinin belirli miktardaki değerini nakit olarak hazırlamalıdır. Böylelikle 1000 TL veya daha az kredi borcu ödeyerek ev sahibi olunabilmektedir.

Ekspertiz Raporuna Nasıl Müracaat Edilir?

Öncelikle alınacak olan evin bulunduğu açık adresi ve kapı numarası kredi çekilecek bankaya bildirilir. Daha sonra ekspertiz raporu istiyorum denir. Böylelikle en kısa süre içerisinde banka tarafından görevlendirilen ekspertiz alınacak olan eve gelerek bütün odaların, evin merkezinin ve bulunduğu caddenin fotoğraflarını çekerek bankaya geri bildirecektir. Çekilen fotoğraflar ve ekspertizin tutanağı sayesinde banka tarafından belirlenen tutar krediye çevrilmek üzere işleme konulacaktır. İşleme konulan tutarın faiz oranları ve ödeme seçenekleri belirlenerek alıcıya iletilecektir. Alıcı ise kredi onayını verdikten sonra parasını alabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Almanın En Kolay Yolu Nedir? başlıklı makalemizde Konut Kredisi Almanın En Kolay Yolu ve Konut Kredisi Almanın En Kolay Yolu Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 9 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın