2000 TL Maaşla Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

yorumsuz
269 views

2000 TL Maaşla Ne Kadar Kredi Çekebilirim?, Yeni bir şeyler almaya karar verdiğinizde yada evinizde veya iş yerinizde bir değişikliğe ihtiyaç duyduğunuzda cebinizde yeteri kadar sermayeniz yoksa hemen herkesin ilk kapısını çaldığı yer bankalardır. Bankalardan belirli tarihlerde geri ödemek şartıyla belirli faiz oranları karşılığında kredi alınabilir. Kredi kartları da düşük kredili ürünler arasında yer alır ve cebinizde acil durumlar için bulundurabilirsiniz. Kullanım alanının oldukça genişlemesi ve artık neredeyse kredi kartı kullanılmayan bir işletmenin olmaması ayrıca çalınmasına rağmen içindeki paranızın korunabilmesi gibi etkenler de kredi kartının kullanımını artırmıştır.

Bankalardan kredi ve kredi kartı kullanmak istiyorsanız öncelikle KKB puanınız iyi olmalı ve iyi bir maaşla sigortalı olarak çalışmanız gereklidir. 2000 TL maaşla çalışan biriyseniz maaşınızın dört katına kadar limitli kredi kartı alabilmeniz mümkün. Kredi kullanımında ise alabileceğiniz miktar sizin resmi olarak kaydı aylık ödemelerinize aylık ödeme gücünüze bakmakla yükümlü olduğunuz kişilere ve mülkiyet durumunuza göre değişebilir. Yani maaşım 2000 TL 30000 TL kredi kullanabilirim diye düşünmeniz yanlıştır.

Tamamen farklı kriterlere göre değerlendirilen kredi puantajları sizin bankadan alacağınız kredi miktarını belirleyen ana unsurdur. Yani maaşınız 2 bin TL yerine 20 bin TL de olsa aylık ödemeleriniz çok fazla ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler varsa ve oturduğunuz evin mülkiyeti de size ait değilse maalesef istediğiniz miktarı bankadan alamayabilirsiniz. Sonuç olarak 2.000 TL alan bir kişi eğer başka bankalarda borçları yoksa aylık 1.500 ödemeli kredi alabilir. Bunu da maksimum vade sayısı 36 ay olduğu için 50.000 TL ye kadar kredi alabilmesi mümkün. tabi ki konut kredisi çekmeyi düşünüyorsa vade 120 ay olduğundan bu tutar daha yukarılara 100.000 TL ye kadar çıkabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan 36 Ay 10.000 TL Kredi En Uygun Hangi Banka Veriyor? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın