2016 Yılında Konut Kredisi Faizleri Düşecek Mi?

yorumsuz
357 views
2015 senesinde yoğun bir seçim dönemini geride bıraktık. Ancak konut faizleri oldukça yukarılara tırmandı. Böyle olunca da seçimden sonra konut faizleri düşecek mi diye beklentiye giren insanlar hayal kırıklığına uğrayınca, tekrardan ev alma planları 2016 yılına kaldı.
2016 senesinde konut kredisi faizleri düşerse herkes yatırım yapmak amaçlı ya da başını sokacak bir evi olması amacıyla konut alma derdine düştü.
2016 yılında konut kredisi faizleri düşecek mi diye merak eden ev sahibi olmayı hayal eden insanlar bankaların konut kredisi faizlerini sürekli takip etmektedir. 2016 yılında hafif de olsa bir iniş gözlendi. İnsanlarda bu fırsatı değerlendirerek yeni yapılan inşaatlardan konut satın almaya başladılar. Ancak durum öyle gösteriyor ki ev kredisi faizleri normal seyrinde devam etmeye meyilli gibi. Çünkü ülkemizin komşu ülkelerle olan ilişkileri Rusya ile olan çalkantılar sebebiyle ekonomide bir nebze olsun duraklama yaşanmaktadır. Bu da faizlere olumsuz şekilde yansımaktadır.
2016 konut kredisi faizleri istenilen seviyeye henüz gelmedi. Ancak ihtiyaç sahipleri fazla beklemeye tahammül ödemeden yeni evlerine sahip olma düşüncesinde oldukları anlaşılıyor.
 Şunu da belirtmekte fayda var ki, kentsel dönüşüm projeleri çerçevesinde ilk başta TOKİ olmak üzere çoğu inşaat firması tarafından projelerin hayata geçirilmiş olması ve geçirilmeye de devam etmesi ile bilhassa TOKİ  tarafından dar gelirli vatandaşlarımızı küçük taksitler ile ev sahibi yapma düşüncesi Türkiye’ye yayılmış durumdadır. Konut kredisi faiz oranının yükselişi sizleri fazla etkilemeyecektir.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Çekerken İstenen Belgeler Neler? başlıklı makalemizde Konut Kredisi Çekerken İstenen Belgeler ve Konut Kredisi Çekerken İstenen Belgeler Neler? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın