2017 De Bankacılar Ne Kadar Maaş Alıyor

yorumsuz
6.622 views

2017 De Bankacılar Ne Kadar Maaş AlıyorBankalar; müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmetler sunan ve bu hizmetler doğrultusunda farklı personeller çalıştıran mali kuruluşlardır. Bankalarda; gişe görevlisi, bireysel müşteri temsilcisi, şube müdürü gibi farklı kadrolar bulunur. Bu kadrolar altında çalışan personellere, devlet bankaları ve özel bankalarda farklı maaşlar ödenir.

Özel Banka Personellerinin 2017 Maaşları

Şube müdürü ve en alt kademedeki personelin arasında en fazla maaş farkının olduğu bankalar, özel bankalardır. Gişe görevlileri asgari ücret ile 2.000 lira aralığında değişen maaşlar alırlar. Bu rakam bireysel müşteri temsilcileri için 3.000-5.000 lira aralığındadır. Gişe görevlileri ve bireysel müşteri temsilcileri maaşa ek aylık prim alırlar. Bu prim bankanın aylık kazancı doğrultusunda belirlenir ve personelin kadrosuna göre farklı tutarlarda dağıtılır. Özel bankalarda en fazla maaşı alan kadro ise şube müdürleridir. Şube müdürleri aylık prim almazlar. Ancak bankanın yıl sonu durumuna göre yıl sonu primleri alırlar. Özel bankalarda şube müdürlerinin maaşları ise 9.000-15.000 lira aralığında değişiklik gösterir.

Devlet Bankası Personellerinin 2017 Maaşları

Devlet Bankaları; en alt kadrodaki personel ile şube müdürü arasında farkın özel bankalara göre daha az olduğu bankalardır. Gişe görevlileri primlerle birlikte aylık yaklaşık 2000 lira maaş alırlar. Bu rakam bazı koşullarda (yabancı dil tazminatı, yüksek lisans ya da doktora) farklılık gösterebilir. Bireysel müşteri temsilcileri, kadrolarına (uzman, uzman yardımcısı) göre 2.500-4.000 lira aralığında maaş alırlar. Şube müdürlerinin maaşları ise 7.000-10.000 lira aralığında farklılık gösterir.

Bir önceki yazımız olan 1 Aylık Sigortalıya Ne Kadar Kredi Çıkar? başlıklı makalemizde 1 Aylık Sigortalıya Kredi Çıkar mı ve 1 Aylık Sigortalıya Ne Kadar Kredi Çıkar? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 18 Nisan 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın