2017 de Bankalar Kaça Kadar Açık?

yorumsuz
560 views

Bankalar, hemen hemen herkesin kredi kartı ödemesi, fatura ödemesi, bireysel kredi işlemleri, para transferi gibi işlerini yapmak üzere uğramak zorunda kaldığı kurumlardandır. Ülkemizde yedi farklı bölge vardır ve bu bölgelerde iklim ya da diğer şartlar değişiklik gösterdiği için bankalar çalışma saatlerini ülke geneline göre değil; bazen bölgelere ayırarak daha verimli bir çalışma ortamı yaratmayı ve müşterilerine daha iyi hizmet verebilmeyi gaye edinirler. Bankaların çalışma saatleri bankadan bankaya değişmekte olup; genel anlamda aynıdır.

Bankalar Kaça Kadar Açık 2017?

Bankaların çalışma saatleri çoğunlukla sabah 08:30-09:00 saatleri; akşam ise 17:00-17:30 saatleri arasında değişmektedir. Bankalar diğer kurumlara nazaran daha aktif çalışmakta ve çıkış saati akşam 18:30’a kadar varabilmektedir. Bazı bankalarda öğle arası verilmezken bazılarında 1 saat yemek molası verilmektedir. Öğle arası vermeyen bankalarda çalışanlar dönüşümlü olarak yemek yemektedir. Böylece saat 12:00 ile 13:00 arasında da işlem yapılabilmektedir. Bu şekilde çalışan bankaların bulunması diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan devlet memurları için büyük bir avantajdır. Böylece mesai saatleri arasında izin kullanmalarına gerek kalmadan banka işlemlerini halledebilmektedirler.

Bankalar da diğer kamu kurum ve kuruluşları gibi hafta sonu çalışmazlar. Resmi tatil günlerinde de kapalıdırlar. EFT işlemleri de sadece mesai saatleri içerisinde yapılır. Akşamları yani saat 17:00’dan sonra, hafta sonları ve resmi tatil günlerinde yapılan EFT işlemleri ilk iş gününde gerçekleşir.

Bir önceki yazımız olan PTT Şubeleri Kaçta Açılıyor? 2017 Açılış Saati başlıklı makalemizde PTT Şubeleri açılış saati kaçta açılıyor, PTT Şubeleri çalışma saatleri ve PTT Şubeleri eft kaça kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 8 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın