5 Adımda Borsadan Para Kazanmak

yorumsuz
458 views

5 Adımda Borsadan Para Kazanmak
Borsa Nedir? Borsadan nasıl para kazanabilirim diye merak edenler için güzel bir yazı hazırladık. Evet, 5 adımda borsada kazanmaya başlayacaksınız.

Sermaye ve Yedek Sermaye
Bu işe girecekseniz bir sermayeniz bulunmalıdır. İş için harcadığınız sermaye kadar da ayrı bir sermayeniz olsun ve köşede bulunsun. Çünkü bazı riskli durumlarda zarar etme durumunu da göz önüne alarak yedek sermayeniz olması sizi kurtarabilir. Bu şekilde daha sağlıklı adımlar atacaksınız.

Yatırım Hedefi
Bu işe girmeden önce kendinize bir hedef belirlemeli ve bu hedef doğrultusunda adımlarınızı atmalısınız. Sırf meraktan heyecan olsun diye bu işe girmenizi tavsiye etmiyoruz. Yatırım hedefiniz olduğunda daha sağlam adımlar atacaksınız ve gerektiğinde geri çekilmeyi de bileceksiniz. Yatırım yaptığınız yerde ne kadar kalacağınızı ek yatırım yapıp yapmayacağınızı önceden düşünerek hareket ettiğinizde daha başarılı olursunuz.

Uzun Vadeli Yatırımlar
Aslında bu işin sırrı sabırda gizlidir. Yaptığınız yatırımların hemen sonuçlanmasını isterseniz fakat en sağlam adım uzun sürede atılan adım ve kazançlardır.

Hisse Fiyatları Neden Düşer?
Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak için araştırmalar yapın ve hisse senetlerinin neden düştüğünü araştırın. Bunları bilmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Varlığınız Varsa Risk Güzeldir
Bunu bir oyun olarak düşünün ve her şeyinizi koyup sonuçta üzüleceğiniz ve ailenizi etkileyecek bir şey olacaksa bu iyi bir şey değildir. Ama az bir yatırımla sizi üzmeyecek bir sermaye ile bu işe girerseniz kaybetseniz bile üzülmeyeceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın