60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

yorumsuz
802 views

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Ülkemizde ve dünyada finansal işlemlerin yapılmasında bankalar ön ayak olmaktadır. Bunun yanında borsalar, çeşitli merkez bankaları ve uluslararası kuruluşlar bu alanda finans işlemleri yapmaktadır. Bu finansal işlemlerinin yapılmasında temek görev bankalara düşmektedir. Bankalar bulundukları ülkelerde çeşitli alanlarda faaliyetlerini sürdürmektedirler.

Bankaların Faaliyet Alanları

İnsanlar genelde bankalara fatura ödeme talebi, vadeli veya vadesiz hesap açılması, kredi kartı kullanımı, çeşitli kredi talepleri veya maaş ödemeleri için başvurabilmektedirler. Bunun yanında insanlar dar zamanlarında nakit para için bankaların kapısını çalmaktadırlar.

Kredi Çeşitleri

Genelde bilindiği üzere üç ana başlık altında düzenlenen ve çeşitli alt başlıklar dahilinde kredi imkanları sunmaktadırlar. Bunlardan en önemli ve başı çekenler ise Konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi olarak bilinmektedir.

İhtiyaç Kredileri

İnsanlar genelde kısa süreli ödemelerinde yaşanacak aksaklıkların giderilmesi için ihtiyaç kredilerine talep oluşturabilmektedirler. İhtiyaç kredileri kişilerin ödeme imkanlarına göre belirli bir orana kadar verilmektedir. Bu oranın ve miktarın belirlenmesinde en önemli etken kişinin geliridir. Gelire göre ödeme planları oluşturulmakta ve kredi imkanı verilmektedir.

İhtiyaç Kredilerinde Vade ve Faiz Oranları

Genelde bankalar tarafından 0-48 ay vade uzunluğu ile verilen ihtiyaç kredileri bulunmaktadır. Bunun yanında özellikle İş Bankası 60 aya varan vade uzunluğu ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Şu anda ihtiyaç kredileri faiz oranı bankalar arasında aylık % 1,08 ile %1,25 arasında değişmektedir. En uygun ihtiyaç kredisi veren banka Halk Bankasıdır ve aylık % 1,08’dir.

İş Bankasının 60 Ay vade ile İhtiyaç Kredisi

İş bankası kuruluş itibariyle uzun yıllardır Türk ekonomisi içerisinde finansal işlemlerini gerçekleştirmektedir. Kuruluşu Cumhuriyetin İlk dönemlerine kadar ulaşan banka almış olduğu kararlar ile esnafa, işçiye, memura, kurum veya kuruluşlara kredi imkânları tanımaktadır.

Bir önceki yazımız olan 20.000 TL 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi En Düşük Faiz başlıklı makalemizde 48 ay vadeli 20 bin kredi ve en uygun 48 ay vadeli 20 bin kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 9 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın