Acilen Para Lazım, Bankalar Kredi Vermiyor

yorumsuz
879 views
Düşünmeden çekilen kredilerin geri ödemelerinde sıkıntı yaşayan insanlar çok zor durumda kalıyor. Bankaların sağladığı bütün kredi alternatiflerini tüketerek son çare olarak tekrar bankalara gidip, kredi alamayınca acilen para lazım bankalar kredi vermiyor diye sızlanmaya başlıyor. Oysa gerekli gereksiz her türlü ürünü satın alarak evde gereksiz savurganlık yapan insanlar, harcadıkları paraların geri nasıl ödeneceğini hiç düşünmüyorlar.
Bankalardan çekilen kredilerin geri ödemesi olduğunu sanki unutuyorlar. Düşünmeden yapılan harcamalar sonucunda kredi kartının bütün limitleri sonuna kadar doldurularak, geri ödeme zamanı gelince de hızlanmaya başlıyorlar. Harcadıkları kredi kartlarının limitlerinin tamamını taksitlendirerek sürekli borç yılını borçlu malı oluşturarak ödemeyi güçleştiriyorlar. Sonra ödeme zamanı gelince, toplu halde ödemenin imkansız olduğunu anlayıp çevreden borç para dilenmeye başlıyorlar. Ancak günümüzde kimse kimseye borç para verme eğiliminde değil, maalesef borçlarını kapatmak için yeniden borç alma yolunu seçen tüketici yine bankalara gidiyor.
İhtiyaç kredisi alarak kredi kartı borcunu ödemeyi planlıyor. Ancak unuttuğu bir şey, önceki borçlarını ödemesinden dolayı kredi notu düştüğü için kara listeye girmesidir. Bütün bankaların otomatik olarak takip ettikleri sistemde bu kişinin düzensiz müşteri olduğunu anlayıp, talep ettiği ihtiyaç kredisine olumsuz cevap veriyor. Böyle olunca da şaşkın, şaşkın, sağa, sola bakan vatandaş acilen para lazım bankalar kredi vermiyor diye ağlamaya başlıyor.
Doğru olan en başta yapılmadığı için bu hallere düştüğünü bir türlü akıl edemiyor. Bankaların değeri unutulmamalıdır. Bankalar gerçekten ihtiyacımız olduğu zaman bizlere nakit desteği sağlayan önemli finans kuruluşlarıdır. İhtiyacımız olduğu kadar para çekmeniz ve borcumuzda zamanında ödemeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notunu Yükseltmek İçin Neler Yapılabilir başlıklı makalemizde banka kredi notu yükseltme, findeks kredi notu yükseltme ve Kredi Notu Düşükken Kredi Çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın