Aktif Bank Kredi Kartı İptali

yorumsuz
351 views

Aktif Bank Kredi Kartı İptali nasıl yapılır? Kullanılan kredi kartları çeşitli gerekçeler nedeniyle iptal edilmek istenebilir. Bankalar bu konuda kişilerin taleplerine uygun olarak iptal işlemlerini yürütür ve kredi kartınız devre dışı bırakılır. Kredi kartlarının iptal edilmesinin en büyük nedeni, çalıntı ya da kayıp durumlarının olmasıdır. Şayet kredi kartınızın sizlere maddi zorluk yaşattığını düşünüyorsanız, genel olarak limitlerle oynama yapılır ve kredi kartı iptal edilmez. Bankalar kişilere bu konuda kredi kartı teşviklerini güçlü şekilde yaptığı için, farklı avantajlar sunabiliyor. Aktif Bank müşterisi, farklı limitlerde kullandığı kredi kartlarını, talep etmeleri halinde kolayca iptal ettirebilir. Bu iptal işlemlerini bankanın farklı işlem kanalları üzerinden yapabilirsiniz.

Aktif Bank Kredi Kartımı Nereden İptal Ettirebilirim?

Kullandığınız kredi kartında kayıp ya da çalıntı gibi bir durum söz konusu ise, iptal işlemlerini hızlı bir şekilde çağrı merkezleri üzerinden yapmanız gerekiyor. Zira kartın ortadan kaybolduğu an şubeler kapalı olabilir. Bu durumda iptal işlemleri için şubelerin açılmasını beklerseniz, kartınız kötü amaçlı kişilerin eline geçebilir. Aktif Bank çağrı merkezine telefonla ulaştığınız zaman müşteri temsilcisine kart iptal talebini iletin. Bu aşamada sizlere öncelikle bazı güvenlik soruları sorulur. Tüm güvenlik sorularına yanıt verdikten sonra 1-2 dakika içerisinde kartınız iptal edilir. Müşteri temsilcisi iptal işlemini yaptığı an, kartınız tüm bankacılık işlemlerine kapalı hale getirilir.

Kredi kartlarının iptal işlemlerini yapmak için Aktif Bank şubelerine de ulaşabilirsiniz. Şubelerde kredi kartı iptal işlemlerini gişe görevlileri yürütmektedir. Gişede yer alan görevliye kredi kartı iptal talebini ilettiğiniz zaman sizlerden bir iptal dilekçesi yazmanız istenir. Bu dilekçeyi yazdıktan sonra görevliye teslim ettiğiniz an işlemleriniz sona erer.

Aktif Bank Kredi İptal Dilekçesi Örneği

Bankaya vermeniz gereken iptal dilekçesinin örneğini direkt olarak gişe görevlisinden isteyebilirsiniz. Banka şubesinde her zaman için bu tarz dilekçelerin bir örneği vardır. Ayrıca isteyen kişiler internet üzerinden de bu iptal dilekçelerinin örneğine ulaşabilir.

Kredi kartını iptal ettirirken öncelikle güncel bir borç olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Kartınızın devam eden bir borcu bulunuyorsa, bu durumda bankanız kartı iptal etmeyecektir.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilirler Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 14 Ocak 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın