Alacağım Konutun Yüzde Kaçına Kredi Verilir

yorumsuz
1.711 views

Bankalar, çoğunlukla ev kredisi almak isteyenlere, krediyi evin tamamını alacak parayı vermemektedir. Biraz nakittiniz olması lazım. Diyelim ki ev sahibi olmak istiyorsunuz. Ama konut kredisi çekerek alacaksınız evi ve bankaya giderek konut kredisi çekmek istediğini belirttiniz. Ve bankadaki memurlara Alacağım konutun yüzde kaçına kredi çıkar diye sorduğunuz zaman, banka satın alacak olduğunuz evin % 70’ini karşılayacak şekilde konut kredisi vermektedir. % 30’luk payını siz nakit olarak cebinizden ödemeniz gerekmektedir. Bankanın, satın alacak olduğunuz eve göndermiş olduğu Ekspertizin onaylaması halinde % 70 oranındaki konut kredisini banka onaylamaktadır.

Alacağım Konutun Yüzde Kaçına Kredi Verilir

Eğer % 30 oranındaki nakit cebinizde yok ve siz satın alacak olduğunuz evin, konut kredisi için bankayla bir görüşüp evin tamamı için kredi çekmek isteyeceğini belirtebilirsiniz. Eğer banka ile görüşüp konuştuktan sonra böyle bir anlaşmayı kabul etmeme gibi durumlarda hem konut kredisi hem de % 30luk oranındaki peşinatı karşılayacak şekilde tüketici kredisi çekilebilir. Ama şöyle bir durum da var eğer ki nakittiniz yok ve tüketici kredisi de kullanmak istiyorsanız. Hanenizde gelir getiren kişi sayıları kalabalık ve gelir belgeleri ile kredi notunuz yüksek olması lazım aksi takdirde banka belgeleri inceleyip karşılaştırdığında hanedeki gelir fiyatı ne kadar yüksek ise hem tüketici hem konut krediyi onaylamaları ve krediyi çıkarmaları o kadar da yüksektir…

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Yapılandırma (Refinansman) Nedir? başlıklı makalemizde refinansman, refinansman faiz oranları ve refinansman hesap makinesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın