Almanya’da Konut Fiyatları Yüksek Mi?

yorumsuz
380 views

Almanya’da Konut Fiyatları Yüksek Mi? Türkiye’den Almanya’ya genellikle Türkler birer işçi olarak Almanya’ya çalışmaya gider. Ve burada işini kurarlar, ev almak isterler. Hepimizin de bu olayın farkındayız çünkü Türkler ’den Almanya’ya gidenlerin sayısı gün geçtikçe çok fazla artmakla beraber Almanya’da birer konut sahibi, araba sahibi olmak isterler. Peki, Almanya’da ev alacak yeni bir konut sahibi olacak olan kişi alabilecek olduğu evin fiyatı çalışarak elde etmiş olduğu fiyatı karşılayabilecek mi? Almanya’da Konut Fiyatları Yüksek Mi? yoksa düşük mü? Sahibi olmayı hedeflediği konutlar aslında her bölgeden bölgeye göre değişiklik farklılık gösterebilir. Oturmuş olduğu evin bölgesine, evin metre karesine büyüklüğüne veya küçüklüğüne göre de değişiklikler göstermektedir. Bu gösteren değişikler bazen çok büyük bir farklılıklar gösterip yükselmiştir.

Özellikle bu bahsetmiş olduğumuz konut artışları 2013 yıllarından sonra çok büyük bir artışla yükseldiği ve bu yükselen konut fiyatlarının çok açık ve net anlaşıldığı bilinmektedir. Almanya’da Konut Fiyatları Yüksek Mi? diye şöyle baktığımızda güney bölgelerinde yüksek kuzey bölgelerinde ucuz olduğunu görebiliriz. Güneyde bulunan Münih’te konut fiyatlarının metre karesi 3000 ile 3200 Euro civarındayken kuzeyde ise Bremerhaven şehrinde ise yaklaşık olarak 500 Euro civarındadır.

Özellikle Bremerhaven şehri deniz kıyısına yakındır ve deniz kıyınsa yakın olduğu halde fiyatı Güneyde bulunan Münih şehrindeki konutlardan ucuzdur. Bunun sebebi ise Almanya öncelikle gelişmiş ve sanayilik bakımına çok önem verdiği için ucuz olmasına nedendir. Ama Türkiye’de ise bu olay tam tersidir. Türkiye’de deniz kıyısına yakın olan bir konutun fiyatı, daha çok pahalı iken Almanya’da ise deniz kıyısına yakın bir konutun fiyatı ucuzdur. Almanya’da sanayi bölgesine yakın bir konutun ile deniz kıyısına yakın bir konutun arasında çok fark vardır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Başvurusu Red Nedeni başlıklı makalemizde Kredi Başvurusu Red, Kredi Başvurusu Red Nedeni 11 Ne Demek ve Kredi Başvurusu Reddedilirse hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 14 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın