Anadolu Bank Swift Kodu Kaç?

yorumsuz
150 views

Anadolu Bank Swift Kodu Kaç? Tüm bankalarda olduğu gibi Anadolu bank Bankasının da Swift kodu bulunmaktadır. Swift kod uygulaması sadece Türk bankalarında değil tüm dünya bankalarında kullanılan uluslararası bir kod özelliğidir. Swift kodun en önemli özelliği tüm uluslararası bankaların birbirleri ile kolay para transferi ve işlemleri yapabilmek için kullandıkları bir yöntemdir. Swift kod insanlardaki parmak izi özelliğinin bankalardaki versiyonudur. Dünya genelinde her bankanın kendine özel swift kodu bulunmaktadır.

Banka müşterileri internet üzerinden hangi bankanın swift kodunun ne olduğunu öğrenebilmektedirler. Örneğin internet üzerinden ”Anadolu bank Bankası Swift kodu kaç” diye aratarak bankanın swift koduna ulaşabilmektedirler. Anadolu bank bankasının swift kodu Andltris’dir. Swift kodlarının belli bir açılımları vardır. Anadolu bank bankasının swift kodunun ilk 4 hanesi bankanın isminin ilk 4 hanesini,  5.  ve 6.  karakterler uluslararası ülke kodunu, son 3 hane ise bankanın yerel kodunu belirtmektedir. Bu formül tüm dünya bankalarında da geçerlidir. Swift kodu toplam 8 karakterden oluşmaktadır. İlk dört karakter bankanın ismini,  beşinci ve altıncı karakter uluslararası ülke kodunu ve son üç hanede bankaların yerel kodlarını belirlemektedir.

Swift kodu sayesinde banka müşteri uluslararası bir bankaya para transferi yapacağı zaman bu bankanın swift kodunu kullanarak kolaylıkla para transferi yapabilmektedir. Yanlış bir hesaba aktarma gibi bir durum söz konusu değildir. Çünkü her bankanın Swift kodu kendisine hastır. Para transferi ve diğer bankalar arası işlemler uluslararası alanda bu yöntemle oldukça kolay bir şekilde yerine getirilmektedir

Bir önceki yazımız olan Abank Swift Kodu Kaç? başlıklı makalemizde Abank swift kodu kaç, Abank swift kodu nedir ve ICBC Bank swift kodu nasıl öğrenilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 3 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın