ATM Bankamatik Kredi Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım?

yorumsuz
2.567 views

Kredi kartı sahipleri günün her saatinde istedikleri zaman hizmet aldıkları bankaların bankamatiklerini kullanarak farklı bankacılık işlemlerini yapabiliyor. Ancak bazı durumlarda kişiler bankamatik kullanımı ile ilgili olarak bazı sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Bankalara ait olan bankamatiklerde yaşanan sıkıntılar arasında en sık rastlanan sorunlardan bir tanesi müşterilerin kredi kartlarını bankamatiklere kaptırması ya da diğer bir tabirle bankamatiklerin kredi kartına el koymasıdır. Bu durumda birçok kişi ne yapacağını bilemez durumda olur ve büyük bir tedirginlik içerisine girer.

Sizlerde ATM bankamatik kredi kartımı yuttu ne yapmalıyım? diyorsanız aşağıdaki bilgilere bir göz atabilirsiniz. Kredi kartının bankamatikte kalması durumu genellikle iki sebeple meydana gelir. Bu sebeplerden bir tanesi her bankamatikte meydana gelebilecek teknik arızalardır. Herhangi bir teknik sebepten dolayı kredi kartı ATM içerisinde kalmışsa zaman kaybetmeden bankamatiğin yanından ayrılıp bankanın içerisine girmek gerekir. Teknik bir nedenden dolayı kapılan kredi kartları bankaların yetkili çalışanları tarafından kısa sürede kişilere teslim edilir.

Ancak bankanın yanında olmayan bir bankamatik kartınızı kaptıysa bu kez kartınızı aldığınız şubeye gitmeniz gerekmektedir. Bankamatiklerin kredi kartlarını almalarına neden olan diğer durum ise kişilerin kredi kartı borçlarını ödemedikleri için yasal takibe alınmış olmasıdır. Belirli bir süre kredi kartı borcunu ödemeyen kişiler banka tarafından takibe alınır ve ilk kart kullanımlarında kartlarına el koyulur. Ancak bu durumda yapılacak olan bir şey maalesef bulunmuyor. Kredi kartı borcunu ödemek bile kartı geri almak için yeterli değildir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın