ATM Para Kabul Etmiyor, ATM’ye Para Sıkıştı

yorumsuz
689 views

ATM Para Kabul Etmiyor, ATM’ye Para Sıkıştı ne yapmalıyım diye soruyorsanız:Özellikle son yıllarda bankacılık anlamında insanlar yoğun olarak ATM cihazlarını kullanmaktadır. Şubelerde saatlerce kuyruk beklemektense, ATM cihazlarından her türlü işlerini kolaylıkla halledebilen insanlar, kendilerine de vakit yar ATM iş olmaktadır. ATM cihazları, şubenin yapabildiği her işlemi yapabildiği gibi, genel olarak para yatırma ve para çekme konularında kullanılmaktadır. Bu cihazlar son derece teknolojik olmaları bakımından, zaman zaman hassas noktaları da olabilmektedir.

ATM cihazları hassas yapılarından dolayı özellikle para yatırma konularında zaman zaman sorun yaratabilmektedir. Özellikle insanlar ATM para kabul etmiyor cinsinden birçok sorun yaşayabilmektedir. Bu cihazlar teknolojik yapıları gereği, içerisine aldıkları paranın hiçbir şekilde yırtık ve buruşmuş olmasını istememektedir. ATM ‘ye konulan paranın bir kenarı yırtılmış ya da tahrip olmuşsa, ATM bu parayı kabul etmemektedir. Bu durum daha çok bir güvenlik önlemi niteliğindedir.

ATM ‘ye sahte para yatırma risklerinin olmaması için, bu cihazlar çok hassas bir yapıda oluşturulmuştur. Kaldı ki,ATM’nin paranızı kabul etmemesinin bir diğer nedeni, paranızın sahte olması da olabilir.ATM’ler hiçbir şekilde sahte para kabul etmemektedir. Paranızın buruşmuş veya tahrip olduğu için ATM bunu kabul etmiyorsa, bulunduğu bankadan parayı değiştirme imkânınız bulunmaktadır.ATM’nin sizin paranızı kabul etmemesi durumu, herhangi bir teknik sorun anlamına gelmemektedir.

ATM para yatırma işlemini gerçekleştiremeyeceği durumlarda, ana ekranda gerekli uyarıyı zaten yapmaktadır. Bu uyarı olmadığı halde ATM paranızı kabul etmiyorsa, ATM ‘ye koyduğunuz para ile alakalı bir sorun var demektir. Bu durumda yapmanız gereken şey koyduğunuz parayı değiştirmektir. ATM ‘de herhangi bir para yutma durumu yaşanmadığı sürece, teknik bir sorundan söz edilmemektedir. Para yutma durumlarında ise, ATM bu parayı gerekli haznesinde depolamaktadır. Bu gibi durumlarda bankaya başvuru yaparak bu parayı geri alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Banka Müdür Maaşları Ne Kadar? 2016-2017 başlıklı makalemizde 2017 bankacı maaşları, Banka Müdür Maaşları Ne Kadar? 2016-2017 ve banka müdürleri ne kadar maaş alır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın