Banka Kredi İcra Takibi Ne Zaman Başlar?

yorumsuz
688 views

Banka Kredi İcra Takibi Ne Zaman Başlar? Bankalardan alınıp, kullanılan müşteri kredisinin 3 ay gecikmesine rağmen ödenmemesi durumunda banka, kredi kartının tahsili için yasal yollar ile alacağını tahsil eder.

Bankadan çekilmiş olan kredi kartındaki taksitin biri ödenmediği zaman, banka müşterisini beklemeye başlar. Bir kere gecikmiş olması ile icra takibi hemen başlamaz. Ancak ödeme yapılmadığı için banka icabetten arar ve borç ödemesinin gerçekleşmemesi yüzünden uyarıda bulunur.

Banka Kredi İcra Takibi Ne Zaman Başlar: Bankaya ikinci kez ödeme talebinde bulunmayan kişi banka tarafından bir uyarı daha alır. Fakat ikinci taksitten sonrasında da ödeme gerçekleşmiyorsa banka bu durum karşısında daha sert olabilir. Uyarı olarak müşteriye ödemelerini yapmasını aksi bir durum da icra takibinin başlayacağı konusunda uyarı verir.

Üçüncü taksitin ödeme tarihinden bir gün geçmiş olması ile beraber banka, kredinizi kredi takibe yollar. Kredi dosyasının avukata gitmeden önce banka ile anlaşmaya gidilmesi gerekir. Çünkü banka borcu ile birlikte avukat masrafı, icra ve dosya masrafı gibi yüksek meblağlı işlemler başlar. Bu nedenle bankaya kredi kartındaki borcun yapılandırılması istenebilir ve de uzun vadeli taksitlendirme yapılabilir.

İcra Takibine Giden Kredi Kartının Kredi Notu Düşer Mi?

Kredi notu kişinin banka olan tüm işlemlerinin karşılığında iyi ya da kötü bir şekilde değerlendirilmesi ile olur. Bu nedenle sicil bozukluğuna neden olan tüm durumlar kredi notunun düşmesini sağlar.

Bir önceki yazımız olan En Uygun İhtiyaç ve Konut Kredileri Düşük Faizli Başvuru başlıklı makalemizde en uygun ihtiyaç kredisi ve en uygun konut kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 5 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın