Banka Maaş Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım?

yorumsuz
1.160 views

Özel sektörde ya da kamu da olsun tüm çalışanların maaşlarının bir banka hesabına ödenmesi zorunludur. Bu da kişinin zorunluluk olarak bir banka ile çalışması anlamına gelmektedir. Yeni bir işe başladığınızda önce sizden işyerinizin anlaşmalı olduğu banka şubesinden vadesiz maaş hesabı açtırmanızı isteyeceklerdir. Bu aşamadan sonra size maaş kartınızı beklemek düşer. Kartınızın zamanında ve hatasız bir şekilde elinize ulaşması için bankadan hesap açtırırken adresinizi eksiksiz vermeniz önemlidir.

Birçok insan maaş kartı ulaşmadığından dolayı maaş günü geldiğinde sıkıntı yaşamaktadır. ATM’den parasını çekemeyeceği için banka şubesine gitmesi gerekecektir. Bu durumda kişi maaşını çekmek için banka şubesine gittiğinde Banka Maaş Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım? diye banka çalışanına sorar. Yapılması gereken ilk işlem banka çalışanının ekranları üzerinden maaş kartının kurye bilgilerini kontrol etmesidir. Banka ekranlarında kartın ne zaman ve hangi kuryeye verildiği, dağıtım için kuryenin adresi kaç kez ziyaret ettiği ve teslimatın neden yapılamadığı gibi bilgiler bulunmaktadır. Öncelikle bu ekrandan banka çalışanı problemin ne olduğunu tespit eder. Eğer adres hatası varsa ekran üzerinden doğru adres için yönlendirme yapılır ve bu bilgi kuryeye otomatik olarak iletilmiş olur. Eğer kartı kurye uzun süre dolaştırmış ve teslimat yapamamışsa kartı bankaya geri göndermiş ve kart banka tarafından imha edilmiş olabilir. Böyle bir durumda ise banka kartın yenilenmesi için işlem yapar.

Banka şubesi dışında çağrı merkezini arayarak da aynı işlemleri yapabilirsiniz. Bu yolla da hata düzeltilmiş ve kartınız tekrar adresinize yönlendirilmiş olur. Ancak kuryelerin çağrı merkezlerini aramanız çok da bir işe yaramaz. Çünkü adresinizde bir hata varsa kurye sizden doğru olan adresi almaz. Kartı kuryeye banka yönlendirdiği için güvenlik sebebi ile doğru adresin banka tarafından kuryeye iletilmesi gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bank Asya Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Bank Asya Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır ve bankasya kart iptal etme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın