Banka Müdürü Nasıl Olunur? Şartları Neler Güncel 2017

yorumsuz
6.868 views

Banka Müdürü Nasıl Olunur? Şartları Neler Güncel 2017 Bankada çalışan bir memur, çalışma hayatını bankaya vermiş olan kişinin hayali, ilerleyen zamanlarda banka müdürü olabilmektir. O yüzden dolayı bankaya ilk işe giren bir memur veya farklı bir  iş olarak çalışan kişiler müdür olmayı hedeflerler. O memurların herhangi bir bankaya, banka müdürü olarak atanabilmesi için birkaç çeşitli ve farklı yöntemler  mevcuttur. Nedir bu farklı çeşitler. Bende banka müdür olmak istiyorum. Banka Müdürü nasıl olunur? Diye soruyorsanız eğer aşağıda verecek olduğumu birkaç seçenek sayesinde banka müdürü olabilirsiniz. Şartlar ve seçenekler şu şekildedir;

Öncelikle, bir bankaya banka müdürü olabilmeniz için işe müfettiş yardımcısı olarak başlayabilirsiniz Bu seçenek en kısa yoldan banka müdürü olabilmenizi sağlar. Müfettişlik hayatınızın süresinin sonuna geldiğinizde bir bankaya banka müdürü olarak atanabileceksiniz. Bu süre yaklaşık 5 veya 6 yıl sürmektedir.

Diğer bir seçenek ise, çalıştığınız herhangi bir bankanın pazarlamacılığı olarak başlayıp banka müdürü olabilirsiniz. Bireysel bankacılık ‘da üst  düzeye ulaştıktan sonra kurumsal veya ticari bankacılık sistemine geçerek geçmiş olduğunuz bu sistem ve birimlerde biraz tecrübe kazabilir, tecrübeyi kazandıktan yaklaşık 8 ile 10 yıl civarı içerisinde herhangi bir bankaya banka müdürü olarak atabilirler.

Veznede çalışanlar için ise banka müdürü olamaz diye bir şey yoktur. Veznede çalışan banka memurları da banka müdürü olabilirler. Veznede çalışanlar ilk önce veznede değil bireysel veya kurumsal pazarlama ekiplerine katılırlar. İşinde tecrübeli olanlar ve bu işte başarı oranı yüksek derecede başarılı olanlar günden güne kendilerini daha çok geliştirerek, banka müdürü olmaya hak kazanırlar. Ve sonunda yine herhangi bir bankaya banka müdürü olarak atanabilirler. Bu seçeneklerden birisinden birisini uygulayan kişi banka müdürü olabilir. Bankalarda genel müdür, bölge müdür, şube müdür vardır…

Bir önceki yazımız olan Müşteri İlişkileri Danışmanı Nedir? başlıklı makalemizde Müşteri İlişkileri Danışmanı Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2016