Banka ve Bankacılık İşlemlerine Dair Bilgiler

yorumsuz
167 views

Bankacılık işlemleri hakkında merak ettiğiniz bazı önemli bilgileri bu yazımızda sizlere sunuyoruz. Özellikle kredi türleri, kredi notu ve bankaların müşteri hizmetleri merak edilen önemli konuların başında geliyor. Bankaların ekonomideki yeri çok önemlidir. Özellikle sunmuş oldukları kredi türleriyle bireysel ve kurumsal alanda finansal destek sağlamaktadır. Bankaların en önemli hizmet kalemi kredidir.

Kredi Türleri

Bankaların tüketiciye sunduğu çok sayıda kredi türü bulunmaktadır. Genel olarak bakıldığında faiz karşılığında belli bir vadede borç para vermektedir. Yaygın bir şekilde kullandırılan kredi türleri şu şekildedir.
• İhtiyaç kredisi
• Konut kredisi
• Taşıt kredisi
• Kobi kredisi
Bunlar belli başlı kredi türleridir. Bunun dışında tatil kredisi, eğitim kredisi, tadilat kredisi, bayram ve emekli kredisi gibi farklı ürünler tüketiciye sunulmaktadır.

Kredi Notu

Kredi kullandırılırken kredi notu büyük önem arz ediyor. Belli bir çizginin altında kredi notu olanlara kredi çıkması çok zor. Her vatandaşın çektiği kredileri geri ödeme performansı, kredi kartları ve ek hesap ödeme gibi performanslar kişilerin kredi notunu etkilemektedir. Kredi notunu öğrenmek son derece kolaydır. KKB geçmişi olarak bilinen kredi notunu öğrenmek için online sitemizde yer alan ücretsiz kredi notu sorgulama hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Mevduat Hesapları

Bankaların bir diğer hizmet alanı da vadeli ve vadesiz mevduat hesaplarıdır. Özellikle vadeli mevduat hesaplarıyla tüketiciler birikimlerini bankaya yatırarak gecelik, günlük, aylık, 3 aylık ve yıllık gibi vadelerle değerlendirmektedir. Vadeli faiz oranları iç ve dış gelişmelere göre değişmektedir. Son zamanlarda özellikle internet bankacılığına özel yüksek vadeli faiz oranları sunulmaktadır. Online sitemizde tüm bankaların güncel ve avantajlı faiz oranlarını takip edebilirsiniz. Siz de birikimlerinizi bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Banka Müşteri Hizmetleri

Bankalar müşterilerine müşteri hizmetleri üzerinden hizmet sunmaktadır. Daha önceleri 444’lü numaralarla başlayan bankacılık müşteri hizmetleri numaraları günümüzde 0850’li numaralarla başlamaktadır.
Müşteri hizmetleri üzerinden pek çok bankacılık hizmeti sunulmaktadır. 7/24 aktif bir şekilde faaliyet gösteren müşteri hizmetleri kredi kartları, banka hesapları, güncel kredi kampanyaları, sigorta işlemleri ve bunun gibi çeşitli ürünlerde hizmet vermektedir.

Bir önceki yazımız olan Halkbank Mobil Uygulama Açılmıyor Hatası başlıklı makalemizde Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapma, halk mobil açılmama sorunu ve halkbank mobil android sorunu çözümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 19 Ocak 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın