Bankacı Maaşları

yorumsuz
669 views

İlerleyen zamanlarda şuan ki konumunu koruyabilecek olan bankacılık mesleği için toplumumuz çok geniş fikirlere sahiptirler. Bankacıların maaşları konusunda birçok kişi düşünceye kapılmaktadırlar. Bankacılık sektörü için akla gelen ilk soru bankacı maaşları olmaktadır.

Bankacı maaşları 2016 yılında çok farklı olmayacaktır. Aslında bankacılar, düşünülenden daha fazla çalışmaktadırlar. Bunların yanı sıra yeniden yaptıkları mesai de oldukça fazladır. Ancak fazladan yapılan bu mesailer dışarıdan bakan kişiler tarafından fark edilemiyor. Bu yüzden ücretler konusunda sıkıntılı görüşler ortaya çıkabiliyor.

Elbette ki her bankacı değişik miktarlarda farklı ücretler almaktadırlar. Bu farklılık, iki farklı banka arasında görüldüğü gibi, bankacının görev senesi ve görevine göre de farklık göstermektedir. Mesela, Bir bankada aynı eskort görevi yapan bir bankacı 1300 TL civarında işe başlarken, Başka bir bankada aynı görevi yapacak olan bir kişi 1500- 1800 TL ile çalışabilir. Bankanın mesai saatleri ve çalışma prensiplerine göre farklık gösteren aylık maaşlar, yapılan işin işleyişine göre de farklık göstermektedir. Tabi ki özel bankalar ve devlet bankaları arasında da bu fark çok daha net bir şekilde su yüzüne çıkabiliyor.  Gişe personelleri ve bankada çalışan diğer personeller de değişik fiyatlarda işe alınmaktadırlar.

BANKALARIN ÇALIŞAN KİŞİLERE SUNDUĞU HAKLAR

Elbette ki çalışanların sosyal hakları, genel olarak her bankada hemen hemen aynıdır. Çalışan personellerin bütün hepsine uygulanan bu özellik, özel sağlık sigortaları yaptırılarak, tüm hastanelerde % 100’e kadar teminatları sunmaktadır. Kanuni olarak da yeniden SOSYAL GÜVENLİK KURUMU üzerinden de devlet sigortası olanağı sunulmaktadır. Söz ettiğimiz özel sağlık sigortası, banka personelinin ailesi de faydalanabilmektedir. SGK nın en iyi işleyişlerinden biriside bu diyebiliriz. Bankacı bir kişinin en yakınları ( anne, baba, çocuk, eş gibi) aynı şekilde bu sigortadan faydalanabilirler.

BANKACI MAAŞLARI

Az önce belirttiğimiz dip fiyatların dışında çok yüksek ücretler karşılığında çalışan kişilerde mevcuttur. Tabi ki onların bu projedeki konumu ve aldıkları sorumluluk diğer çalışanlara oranla çok daha fazladır. Göz ardı edilmesi bu yüzden çok güçtür.

Elbette ki bir bankada, uzman yardımcısı, müfettiş ve iç kontrolör gibi pozisyonlarda bulunmaktadır. Bu pozisyonlarda ise ortalama maaşı 2500 TL olarak ölçülebilmektedir. Yine bankacı maaşları arasında bulunan şube müdürleri ortalama olarak 7000 TL civarında yüksek maaş alabilirler. En yüksek şube müdürü aylığı ise 17.000 TL olarak bilinmektedir. Şube koordinatörleri ise 20.000 TL gibi aylıklar aldığı bilinenler arasında bulunmaktadır.

Sizlere belirtmiş olduğumuz bu fiyatlar bankadan bankaya değişmektedir. Fakat ortalama olarak böyledir ve bankacı maaşları 2016 yılındaki en güncel veriler bu şekildedir.

Kaynak: Bankakredinotum.com

Bir önceki yazımız olan Havalar ısınınca çanta, iç giyim yok satıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın