Bankalar Dolar Bozar Mı, Hangi Banka En Uygun

yorumsuz
12.100 views

Bankalar Dolar Bozar Mı? Türkiye’de dolar ve benzeri döviz paralarının kullan alabilmesi için öncelikle Türk lirasına çevrilmesi gerekmektedir. Yurtdışından gelen kişiler yanlarında kendi ülkelerine ait para getirdiklerinden dolayı bu dolarları nerede bozdurabileceklerini merak etmektedir. Genellikle dolar bozmak için döviz büroları tercih edilmektedir. Döviz büroları genellikle çarşı gibi kalabalığın yoğun olduğu alanlarda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra turistik alanların olduğu semtlerde de dolarlarınızı exchange ofislerinde bozdurabilmeniz mümkündür.

Her Banka Dolar Bozuyor Mu?

Dolar bozmak için genellikle kişiler bankalar ile de iletişime geçebilmektedir. Fakat her bankanın dolar bozma gibi bir zorunluluğu olmadığından dolayı bankalarda dolar bozduracak kişilerin kendilerine en yakın banka şubeleri ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Bütün bankalar dolar ya da benzeri yabancı parayı bozmayabilir. Bu gibi durumlarda yapılması en uygun şey banka görevlileri ile görüşerek farklı bankalardan bilgi alınmasıdır.

Dolar Bozdurmak İçin Nereye Başvurulur?

Türkiye’de para kullanabilmek için dolar, Euro gibi para birimlerinin Türk lirasına çevrilmesi gerekmektedir. Bu nedenle özellikle yurtdışından gelen bireyler dolar ve benzeri paralarını bozdurmak zorundadır. Bazen kişiler yurtdışındaki tanıdıklarından ya da döviz bankalarından dolar alabilmektedir. Bu gibi durumlarda dolar ya da benzeri döviz paralarının Türk lirasına çevrilmesi gereken durumlarda yine döviz bürolarına başvurmak en kolay yöntemlerden biridir.

Döviz bürolarının haricinde exchange ofislerinden ya da kuyumculardan da dolar bozdurabilme imkânınız vardır. Exchange ofisleri genellikle turistlerin başvurduğu yerlerden biridir. Bu nedenle genellikle bu ofisler turistik mekânların fazla olduğu yerlerde bulunmaktadır.

Döviz büroları, kuyumcular ya da exchange ofislerinin yanı sıra bankalardan da dolar bozdurabilmeniz mümkündür. Fakat bu işlemi tüm bankalar için genellemek doğru değildir. Bu nedenle bankalardan dolar bozdurmak isteyen kişilerin öncelikle bankalar ile görüşmesi ve bilgi alması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Virman Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Virman Nasıl Yapılır ve Virman Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın