Bankaların Çalışma Saatleri

yorumsuz
262 views

Sermaye, para ve çeşitli kredi işlemleri yapan özel kişilerin ya da devletin işletmelerinde çalışan iktisadi kuruluşlara banka denir. Bankalar devletin ekonomisini kalkındırmayı amaçlar. Bankalar para yatırma, para transfer etme, kredi imkanları ile sizlere hizmet vermektedir. Bankaların yaptığı işlemler sadece bunlar ile sınırlı tutulamaz. Günümüzde özellikle bankacılık kavramı çok fazla gelişmiş ve bütün işlemler genel olarak bankalardan yapılmaya başlandı.

Banka Denetimleri Nasıl Yapılır?
Bankaların ilk denetimini iç deneticiler yapar. Ayrıca bankalara bağlı müfettişler bulunmaktadır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu aracılığı ile bankaların iç denetimleri yapılmaktadır. Ayrıca bankalarda yeterli sayıda müfettişin olması gerekmektedir. Bankaların dış denetimi ise BDDK adına kayıtlı murakıpların ve bağımsız dış deneticiler tarafından denetimi yapılmaktadır.

Bankalar insanlara daha iyi hizmet sunabilmek için disiplinli hareket eder. Bu disiplinin başında çalışma saatleri gelmektedir. Her bankanın kendine göre çalışma saatleri bulunmaktadır. Bazı bankalar öğle yemeği molası verirken bazı bankalar da bu mola yoktur.

Türkiye’deki Bankaların Çalışma Saatleri
Türkiye de bulunan bankaların çalışma saatleri genel olarak aynıdır.

Akbank Çalışma Saatleri
Akbank çalışma saatleri sabah 09.00 ile akşam 17.00 arasındadır.

Garanti Bankasının Çalışma Saatleri
Sabah 09.00 ile akşam 17.00 arasında olup para EFT si akşam 17.15 e kadar devam etmektedir.

Finansbank Çalışma Saatleri
Finansbank çalışma saatleri sabah 09.00 ile akşam 17.00 arasındadır. Para gönderme işlemeleri en son akşam 17.00 kadar devam etmektedir.

Vakıfbank Çalışma Saatleri
Sabah 09.00 ile akşam 17.00 arasındadır.
Genel anlamıyla bütün bankaların çalışma saatleri aynıdır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Müşteri Numarasını Öğrenme Yolları başlıklı makalemizde İş Bankası müşteri numarası, İş Bankası müşteri numarasına nasıl ulaşırım ve İş Bankası Müşteri Numarasını Öğrenme Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın