Bankaların Vadeli Hesap Faiz Oranları

yorumsuz
177 views

Bankaların Vadeli Hesap Faiz Oranları… Bankacılık sektöründe artan kampanyalar ile birlikte insanlar çeşitli şekillerde birikmiş paralarını değerlendirme imkanı buluyor. Günümüzde en çok tercih edilen yatırım şekillerinden biri de bankalar üzerinden açılan vadeli hesaplardır. Bu esnada bankanın öne sürmüş olduğu şartlar doğrultusunda belirli para miktarları üzerinden işlem yapılır ve yatırımı yapan kişiye banka tarafından belli bir orandan faiz verilerek yatırılan paranın katlanması sağlanır.

Biriken parayı en doğru şekilde yatırmak, sağlanacak olan kazancın da artmasını sağlar. Bunu yaparken de en önemli şeyin bütün bankaların yatırım şartlarını ve faiz oranlarını karşılaştırmak elde edilecek kazancın miktarındaki farkı da ortaya çıkarır. Zaten bankacılık sektöründeki rekabet ortamı da yatırımcılara yarayan bir olaydır. Hal böyle olunca bankalar biraz esnek davranmak zorunda kalıyor. Bankalar faiz oranlarını bir şekilde müşterisini tatmin edecek şekilde ayarlamak durumunda kalıyorlar.

Faiz Oranları Sabit Kalır mı?

Bankalar genellikle ilk kez yatırım yapacak kişilere hoş geldin faizi uygularlar. Daha sonrasında verilen faiz oranları değişiklik gösterebilir. Bu da piyasa koşullarına ve bankanın maddi durumuna bağlı bir olaydır.

Bankalara Göre Faiz Oranları

Denizbank

Vadeli hesap açanlara hoş geldin faizi olarak yüksek getiri sunan Denizbank, 1000 TL üzerindeki 32 ile 190 gün paranın hesapta kalması şartıyla .25 faiz oranı veriyor. Vadeli hesap açmak için şubeye giderek veya internet üzerinden başvuru yapmak yeterli.

Garanti Bankası

Özel bankalar arasında gün geçtikçe daha çok marka değer haline gelen Garanti Bankası, Vadeli hesap konusunda da birçok kampanya yapıyor. Hoş geldin faizinin yanı sıra paranın bankada kalma süresine de önem veriyor..25 faiz oranlı vadeli hesap paranın yatırılmasıyla hemen aynı gün içerisinde faiz işlemeye başlıyor.

İş Bankası

1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl, 2 yıl, 3 yıl olarak vadeli hesap açmak İş bankasında mümkün. 1000 TL üzerinden yatırım yapılıyor. Bu banka yatırım yapılan gün kadar faiz oranı belirliyor.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank Kredi Kartı İptali başlıklı makalemizde QNB Finansbank kart iptal hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın