Bankamatik Paramı Vermedi Hesaptan Düştü Ne Yapmalıyım?

3 yorum
11.635 views

Bankamatik cihazları, bankacılık anlamında üretilmiş en teknolojik ve faydalı cihazlardan birisidir. Bu cihazlar sayesinde banka şubelerine olan ihtiyaç da azalmıştır. Bu bankamatikler, şubelerin yapabildiği her türlü işlemi rahatlıkla yapabilmektedir. Ancak zaman zaman bu cihazlarda yaşanan teknik arızalar, insanları da mağdur edebilmektedir. Bu cihazlarda bazı durumlarda para yutması, para sıkışması gibi durumlar yaşanabilmektedir.

Bankamatikler zaman zaman para çekme işlemi esnasında, parayı vermemekte ve bunu hesaptan düşebilmektedir. İnsanlar da ‘bankamatik paramı vermedi, hesaptan düştü ne yapmalıyım?’ gibi sorular sormaktadırlar. Bankamatik cihazlarının en büyük özelliği teknolojik ve akıllı yapılarıdır. Bu cihazlarda yapılan her işlem kayıt altındadır. Genel olarak bakıldığı zaman bu tarz bir sorun yaşama riski çok düşüktür. Paranızı vermeyen bankamatiğin bunu hesaptan düşme olasılığı düşüktür.

Bankamatik para veremeyeceği durumlarda, sizlere ikaz vermektedir. Ancak düşük bir ihtimal de olsa bu durumu yaşamanız karşısında paniklemenize gerek yok. Bu tarz bir durumda direk olarak müşteri hizmetlerini arayarak ya da bankamatiğin yakınındaki şubeye giderek durumu bildirebilirsiniz. Bankamatik bu işlemleri kayıt altına aldığı için, hesabınızdan düşen ve size ödenmeyen para da görünmektedir. Müşteri temsilcisine kimliğinizi doğrulatarak, ya da şubeye direkt olarak kimliğinizi göstererek sorunu kısa sürede halledebilirsiniz.

Bu bakımdan bankamatik ile alakalı bu ve buna benzer yaşanabilecek sorunlarda, panik yapmamak gerekir. Çünkü tüm bu işlemler bankamatik tarafından kayıt altına alınmaktadır ve yetkililer tarafından görülebilmektedir. Bunun haricinde tüm Bankamatikler kamera sistemi ile de görüntülenmektedir. Bu sayede işlemlerin kimin tarafından yapıldığı da rahatlıkla görülebilmektedir. Bu gibi sorunları düşünerek, işlemleri bankamatik yerine şubeye gidip yapmaya gerek yoktur. Bankamatikler yüzde yüz güvenlikli ve akıllı teknolojilerdir. Bu cihazlarda paranızın tamamıyla sizden gitmesi gibi bir durum söz konusu olamaz.

Bir önceki yazımız olan Bankaların 2016 da EFT Ücretleri Ne Kadar başlıklı makalemizde Bankaların 2016 da EFT Ücretleri Ne Kadar, bedava eft olan banka var mı ve eft kaça kadar oluyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın