Bayilik Veren Firmalar

yorumsuz
728 views

Türkiye’de ticaret ve iş hayatı geliştikçe yeni iş imkanları da ortaya çıkmaya başlıyor. Günümüzde ülkemizde işsizlik oranı maalesef çok yüksek hem üniversiteden ya da liselerden yeni mezun olan gençler hem de eski işlerinde yeterince doyurucu maaş alamayan kişiler an be an yeni iş fırsatlarını takip etmek zorunda kalıyor. Bunlardan birisi de bayilik veren firmalardan bayilik almak. Eğer uzun yıllar bir iş arayıp da bulamadıysanız sağdan soldan ufak miktarlarda borç alarak ya da bankalardan kredi çekerek iş yapabilecek bir firmanın bayiliğini alabilirsiniz.

Örneğin günümüzde özellikle çiğ köfte firmaları sürekli büyümekte ve çeşitli adlar adı altında bayilikleri hızla yayılmaktadır. Böylece 5-10 bin tl gibi küçük rakamlarla işi olmayan bir kişi hayata atılarak kendi işinin sahibi olabilmektedir. Tabi çiğ köfte bayiliği buna sadece bir örnek. Örneğin günümüzde alış veriş merkezlerinde de onlarca farklı bayilik fırsatları mevcut. Mesela eğer yeterli sermayeniz varsa karaca gibi Karaca gibi Köfteci Ramiz gibi ünlü bilindik firmaların da bayiliklerini alabilir ve özellikle büyükşehirlerde iyi bir yatırım ile ticaret hayatına atılabilirsiniz. Tabi doğal olarak daha fazla bilindik ve marka değeri yüksek firmaların bayilik ücretleri de biraz yüksek oluyor. Ama en azından elinizde bir birikmişiniz ya da yatırım için beklettiğiniz paranız varsa bu tip alternatifler de düşünülebilir.

Bayilik veren firmaları araştırırken dikkat etmeniz gerekenler ise şunlar olmalı.

Firma ne kadar ücrete bayilik veriyor? Parayı peşin mi istiyor? Bayilik veren firma bilindik bir firma mı, güvenilir mi? Daha önce bayilik alan kişiler nasıl bir başarı elde etmişler? İşleri tutmuş mu? Tabi sizin de bayilik veren bir firma bulurken dükkanı hangi semte nasıl bir ortamda açacağınızı iyi düşüneniz bölgenin ticaret ulaşım gibi imkanlarını araştırmanız gerekiyor..

Bir önceki yazımız olan B001 B002 B003 Nedir SMS'lerin Sonundaki Kodlar Ne Demek başlıklı makalemizde b001 b002 b003, b001 nedir ve b002 kodu ne demek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 25 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın