Bedelli Askerlik Müjdesi ve İhtiyaç Kredisi Veren Katılım Bankaları

yorumsuz
111 views

Yüz binlerce gencin dört gözle beklediği bedelli askerlik gündemi epeydir meşgul ediyordu. Konu hakkındaki çalışmalar nihayet hızlandı ve yaş ile bedel ücreti belli oldu. Buna göre bugün AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın yaptığı açıklamalara göre bedelli askerlik 25 yaş için 15 bin liraya cikacak. 25 ya da 28 günlük temel eğitim şartının olacağı da verilen bilgiler arasında.

Bedelli Askerlik Kredisi 

Bedelli askerlik için henüz özel kredi veren banka yok ancak bankalar gençlere ihtiyaç kredisi çekebilme olanağı sağlıyor.

İhtiyaç Kredisi İçin Aranan Şartlar

Bankalardan ihtiyaç kredisi çekebilmek için kişinin düzenli gelire sahip olması ve bunu belgelemesi şartı aranıyor. Ayrıca bankalar kredi notunun belli bir düzeyde olması şartını da koşuyor. İhtiyaç kredisi çekebilmek için bu iki şart yeterli ancak daha önce banka borcundan dolayı kara listeye girmiş kişiler için artık aklanmış olsalar dahi çoğu zaman ihtiyaç kredisi çekebilmek mümkün olmuyor.

Katılım Bankaları ve İhtiyaç Kredisi 24/36 Ay Taksitlendirme Ücretleri

Ziraat Katılım Bankası için 15 bin liralık ihtiyaç finansmanı 24 ay taksitle ayda 802,08; 36 ay taksitle ise ayda 597,99 Türk lirasına;

Türkiye Finans Katılım Bankası için 15 bin liralık ihtiyaç finansmanı 24 ay taksitle ayda 805,34; 36 ay taksitle ise ayda 604,87 Türk lirasına;

Kuveyt Türk Katılım Bankası için 15 bin liralık ihtiyaç finansmanı 24 ay taksitle ayda 828,34; 36 ay taksitle ise ayda 625,78 Türk lirasına tekabül ediyor.

Bu uygun vadeler de bedelli askerliği dört gözle bekleyen gençlerin yüzünü güldüreceğe benziyor.

Bir önceki yazımız olan Bankaların Sunduğu Bireysel Kredi Çeşitleri ve Kısa Açıklamaları başlıklı makalemizde Bireysel Kredi ve Bireysel Kredi Çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 18 Temmuz 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın