Belge İstemeden Kredi Veren Banka Var mı?

yorumsuz
138 views

Bu yazıda sizlere gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar konusunda rehberlik edecek bilgiler vereceğiz. Günlük hayatınızda ihtiyaçlarınız dâhilinde bankalardan çeşitli kredi başvuruları yapılarak ihtiyaçlar giderilmektedir. Bankaların da kredi verirken bazı standart olan belgeleri müşterilerinden talep etmektedir. Talep edilen bu belgeleri sisteme girerek istenilen kredi için başvurular değerlendirilmeye alınır.

Belge İstemeden Kredi Veren Banka Var mı?

Bankalardan kredi talep ediyorsanız, öncelikli olarak sizlerden talep edilen belgeleri tam olarak hazırlamalısınız. Bu belgelerde, çalışmış olduğunuz işinize ve gelirinize göre değişmektedir. Kamu sektörü veya özel sektör çalışanı iseniz, maaş bodronuz, SSK hizmet dökümünüz, ikametgâh belgeniz gibi resmi olan belgeler tamamlanmalıdır. Kamu sektörü veya özel sektör haricinde serbest meslek sahibi iseniz veya iş yeriniz var ise yapmış olduğunuz işinizden nasıl kazanç sağladığınızı belgelemelisiniz. Vergi levhası, ticari sicil gazetesi  ve ciro gibi belgeleri kesinlik tamamlamalısınız. Bankalardan talep edilen kredilerin miktarlarına göre banka yarıca başka belgelerde talep edebilir. Bu belgeler içerisinde kefil veya ipotek olarak verilecek ev, araç gibi eşyalar bulunmaktadır. Yüksek tutarlarda kredi istenilmesi durumunda farklı olan belgelerde talep edilebilir.

Belge İstemeden Kredi Veren Bankalardan Bazıları:

Enpara, Cepteteb, Nuvo gibi bankaların mobil uygulamaları, ayrıca tüm bankaların internet şubeciliği hesaplarınızdan eğer kredi almak için şartları  taşıyorsanız belge istemden belge göndermeden kredi çekebilirsiniz.

Bankalar, bazı özel müşterilerime sunduğu çeşitli kredi imkânları bulunmaktadır. Özel müşterilerine kredi verirken standart olan bazı belgeleri de talep etmemektedir. Daha önceden sisteme kayıtlı olan bilgilerin doğrultusunda kredi verebilmektedir. Kredi notu yüksek ve bankalar ile sürekli alış veriş halinde olan kişilerin kredi istemeleri durumunda, herhangi bir belgeye ihtiyaç kalmadan kredilerini kullanabilmektedirler. Özel müşterilerin, sistemde bulunan bilgilerine göre belirlenmiş olan kredi miktarları da sisteme otomatik olarak tanımlanmaktadır. Özel müşterilere hazır kredi imkânı sunan bu kolaylıktan faydalanmak için herhangi bir gelir belgesi veya ikametgâh gibi belgelere ihtiyaç duyulmamaktadır. Özel müşterilere sunulan bu imkânlar da sistemde daha önceden yapılmış olan alış verişler neticesinde gelişmektedir. Kredi notunuzun daha yüksek seviyelerde olması da bankalar nezdinden özel bir müşteri olmanızı sağlamaktadır.

Kredi notunuza göre krediler

Bankalar, müşterilerine kredi verirken öncelikli olarak kredi notuna bakmaktadır. Kredi notunuzun yüksek olması alacağınız kredilerinizde size  kolaylık sağlayacaktır. Kredi notunuzun da düşük olması, kredi taleplerinizde olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olacaktır. Kredi notunuzun yüksek olmasında alacağınız kredilerinizin daha yüksek miktarlar da olabilmesine imkân tanımaktadır.

Bir önceki yazımız olan Gelir Belgesi İstemeden Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Gelir Belgesi İstemeden Kredi, Gelir Belgesi İstemeden Kredi Veren Banka ve Gelir Belgesi İstemeden Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın