Benden Habersiz Kredi Kartımdan Para Çekilmiş

yorumsuz
1.096 views
Alışverişi kolaylaştıran kredi kartları bizler için büyük avantajlar sağladığı kadar, bazen tehlikeli durumlarda yaşatabilir. Hiç ummadığınız bir anda hesaplarınızı kontrol ettiğiniz zaman öyle bir şaşkınlık yaşarsınız ki inanamazsınız. Benden habersiz kredi kartımdan para çekilmiş diye hemen bankanızın müşteri hizmetlerini aramak zorunda kalabilirsiniz.
Evet bazen sizin bilginiz olmadan yanlışlıkla hesabınızdan para çekiliyor ya da harcama yapılabiliyor. Bu durumda neler yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Asla olmaz diye düşünmeyin. Bu icatları yapan insanlar aynı zamanda yasal boşluklarını ve sistemin eksiklerini kendileri çok iyi bilmektedir.
Siz sürekli hesaplarınızı kontrol edin. Bir yanlışlık ve eksiklik olduğunu  görürseniz hemen bankanızın yetkili birimleri ile görüşerek durumu düzelttirin. Sanal mağazaların hayatımıza girdiği son dönemde çok güvensiz alışveriş siteleri yaptığınız alışverişlerin bilgilerini hesaplarınıda tutarak bazen hesabınız boşaltılabilir. Çok dikkatli olmanız gerekir. Bu sebeple kredi kartı bilgilerinizi ve şifrelerinizi isteyen alışveriş sitelerine ya da telefon bankacılığı yapan kişilere asla güvenmeyiniz. Ne şifre ne de banka bilgilerini veriniz sonra canınız yanar. Benden habersiz kredi kartından para çekilmiş ne yapacağım diye deli gibi  bağırırsınız.
Eğer böyle bir durum söz konusu olduysa yani hesabınızdan kredi kartınızla alışveriş yapılarak siz mağdur olduysanız bir an önce bankanıza yazılı dilekçe vermelisiniz. Dilekçede alışveriş yaptığınız sitelerin listelerini bankanıza teslim etmelisiniz. Ya da banka şubesinin uzakta bir yerde iseniz alışveriş yaptığınız internet sitelerinin isimlerini faksla bankanıza bildirmelisiniz. Böylece bankanız alışveriş yaptığınız sanal mağazalarla olan ilişkinizi kesecektir ve sizden habersiz çekilen hesapları yasal yollardan geri almaya çalışacaktır.
Şüpheli bir durumda sizin  hiç zaman kaybetmeden bankanızın müşteri hizmetleri ile görüşerek kaçak veya çalıntı tuşunu tıklayarak zaman kaybetmeden müşteri temsilcisi ile görüşüp bankanızın kredi kartınızın kullanıma kapatılmasını talep etmeniz faydalı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın