Bireysel Kredi

yorumsuz
173 views

Ticaret amaçlı olmayan her türlü ihtiyaç kredisine bireysel kredi denir. Bireysel kredi tüketici kredisi olarak da adlandırılır. Eğitim kredisi, ev kredisi, tatil kredisi gibi bir çok ihtiyaç kredisini kapsar. Günümüzde özellikle en fazla kullanılan kredi türü bireysel kredidir. Bu krediyi alabilmek için çeşitli şartlar vardır. Bu şartları sağlayan herkese bireysel ihtiyaç kredisi verilebilir. Bireysel kredi alabilmenin ilk şartı yaş sınırının olmasıdır.

Ülkemizin yasaları doğrultusunda bireysel kredi almak isteyen müşteriler 18 yaşın üstünde olmalıdır. 18 yaşın altıda olan kişilerin başvuruları kabul edilmez. Ayrıca bireysel ihtiyaç kredisini almak için aylık gelir düzeyine bakılarak karar verilir. Ve aylık belgelere dayalı bir geliri olmayan kişilerin bireysel ihtiyaç kredisine başvurmaları sonucunda kabul edilmezler. Bu koşulları sağlayan herkese de kredi verilmez. Aylık gelirinin taksitleri ödeyip ödeyemeyeceğine de bakılarak karar verilir. Bankalar böyle konularda oldukça hassastır. Verdikleri kredilerin geri dönüşüm sağlamalarını isterler. Bundan dolayı kuralları ve şartları bulunmaktadır.

Bireysel kredi denilince akla gelen ilk krediler genellikle;

Konut Kredisi
Araç Kredisi
Diğer Krediler

Konut kredisi kişilerin gayrimenkul sahibi olmaları için bankalar tarafından verilen bireysel kredi çeşididir.
Araç kredisi ise insanların 0 ya da 2. El araç almaları için bankalar tarafından sağlanan bireysel kredilerdir.
Diğer krediler ise insanların her türlü ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bankaların vermiş oldukları bireysel kredi çeşididir.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası IBAN Numarası Sorgulama başlıklı makalemizde İş Bankası IBAN numarası nasıl öğrenilir, İş Bankası IBAN Numarası Sorgulama ve İş Bankası IBAN numarasını nereden bulabilirim hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016