Borcum Olmadığı Halde Niçin Kredi Çıkmıyor?

yorumsuz
989 views
Niçin kredi alamıyorum? Tüketiciler Kredi çekmek istediği zaman başlarına ilginç durumlar gelebilmektedir. Kredi almak için bankalardan talep ettikleri parayı bankalar farklı sebepler öne sürerek olumsuz cevap vermektedir. İşin en ilginç yanı tüketicilerin çoğu hiç borcum olmadığı halde neden kredi alamıyorum diye yakınmalardır.
Belki sizlerin de başına gelmiş olabilir. Ancak hesapta olmayan bazı durumlar vardır. Kredi çekmek isteyenler bazı konuları düşünmeden hareket ediyor. Daha önce bankalardan Kredi çekip ya da Kredi kartıyla alışveriş yapıp borcunu ödemeyenler bu durumun kendileri aleyhinde büyük dezavantajı oluşturacağını hesaba katmıyorlar. Çünkü sonraki dönemlerde paraya ihtiyaç olunca başka bir bankaya gidip Kredi talebinde bulununca geçmiş dönemlerde ödemediği borçlar dolayısıyla diğer bankalarla olumsuz yanıt vermektedir. Bu durumun en önemli sebeplerinden biri önceki dönemlerde ödenmemiş olan yada düzensiz ödenen borçlardan dolayı tüketici kara listeye girmiştir.
Bütün bankalar tarafından rahatlıkla kontrol edilebilen banka müşterilerinin bütün hesap hareketlerine takip edilebilen sistem sayesinde kimin düzenli müşteri, kimin istikrarsız müşteri olduğu kolayca görülmektedir. Siz de doğal olarak bir başka bankaya giderek talep ettiğiniz Kredi olumsuz yanıt alınca borcum olmadığı halde neden kredi alamıyorum diye yakınsanız unutmayın daha önce çektiğiniz borçlarınızı mutlaka kapatmamız gerekir.
Daha sonrada kredi kartları borcunuz varsa onları da kapatmalısınız. Daha sonra düştüğünüz kara listeden çıkmak için büyük çaba hazırlamalısınız. Kara listede olduğun sürece hiçbir banka size Kredi vermek istemeyecektir. Bu durumu düzeltmek için bankalarla olan ilişkilerinizi normalleştirmeye ve borçlarınızı tamamen kapatmalısınız. Sonrasında da belli dönem bekleyerek kara listeden çıkmanız gerekmektedir. O zaman borcum olmadığı halde Kredi neden çıkmıyor demenize gerek kalmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Borcumu Ödeyemedim, Hapse Girer Miyim? başlıklı makalemizde Hapse Girer Miyim? ve Kredi Borcumu Ödeyemedim hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın