Burgan Bank EFT Ücreti Ne Kadar? 2016 2017

yorumsuz
148 views

Günümüzde kurum ve bireyler arası para transferi, gişelerde uzun kuyruklar beklemeksizin internet üzerinden ve banka şubelerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Elektronik fon transferi diğer adı ile EFT, bankalar arası para transferi anlamına gelmektedir. Genellikle havale ile karıştırılmaktadır. Havale aynı bankadaki farklı hesaplar arasında para transferini ifade etmektedir. Oysaki EFT de esas olan farklı bankalar arasında para transferi yapılıyor olmasıdır.

EFT yaparken bilmeniz gereken, paranın gönderileceği kişi ya da kurum ismi, ban numarası ve alıcı bankadır. Eğer bu bilgilerden herhangi birinde hata olursa karşı banka ilgili tutarı paranın gönderildiği hesaba 2 gün içerisinde iade etmektedir. İade gerçekleşmeden ilgili hatanın fark edilmesi durumda ise bankalar arası düzeltme kaydı anlamına gelen haber mesajı çekilerek paranın hesaba geçmesi sağlanabilir.

EFT yaparken bankaların ilan edilen masraf komisyon listelerinde yer alan birtakım ücretler tahsil edilir. Bu noktada EFT ‘yi hangi kanaldan yaptığınız büyük önem arz etmektedir. Her banka da değişkenlik göstermekle beraber şubelerden yapılan işlemler çok daha fazla maliyetli olacaktır. Eğer düşük masraflar ile işleminizi yapmak ve bunun yanında daha kısa sürede işleminizi yapmak istiyorsanız kesinlikle internet bankacılığını öneriyoruz. Peki, Burgan Bank Bankası EFT Ücreti Ne Kadar 2016 2017? İşlem şubeden ve hesabınız olmadığı için kasadan yapılıyorsa asgari tutar 75-tl, göndermek istediğiniz tutara bağlı olarak 0,50 oranında ve maksimum 400-tldir. Eğer Burganbank ‘ta hesabınız varsa ve hesaptan karşı banka hesabına gönderiliyorsa minimum 50-tl, gönderilen tutarın 0,50 ‘si oranında ve maksimum 1.000-tldir. İnternet üzerinden yapılan EFT ler ise tutar sınırı olmaksızın 3tl olarak ücretlendirilir.

Bir önceki yazımız olan İhtiyaç Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar başlıklı makalemizde İhtiyaç Kredisi Almak, İhtiyaç Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar ve İhtiyaç Kredisi Almak İçin Ne Gerekli hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 5 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın