Çalışmayan Kadınlara Kredi Veren Bankalar

yorumsuz
186 views

Çalışmayan Kadınlara Kredi Veren Bankalar. Günümüzde kredi kullanımı hayat şartları nedeniyle sık kullanılan çabuk para elde etme ve elde edilen paraya göre ihtiyaçları karşılama yöntemi haline gelmiştir. Bankaların bir çoğu müşteri potansiyellerini arttırmak maksadıyla oldukça ilgi çekici kampanyalar yaparak bu kullanımların artmasına yardımcı olmaktadır. Eğer bir iş yerinde maaşlı çalışan, emekli, ya da aylık belli bir gelire sahip iseniz bankalardan kredi çekmeniz çok kolay…

Özellikle son dönemlerde çalışmayan, çalışamayan ev hanımlarına yönelik devletin yürüttüğü ev hanımlarını kalkındırma, iş sahibi yapma ve ekonomiyi canlandırmaya yönelik projelere de bankalar kredi vererek destek olmaktadır. Yaşadığımız dönemde ev hanımlarına kredi veren bankalar mevcuttur.

Ev hanımlarının kredi çekebilme şartları nelerdir?

Ev hanımıysanız ve kendinize ait bir işiniz ve geliriniz olsun istiyorsanız kredi kullanmak için yapmanız gerekenler; bankaların ilk olarak dikkat ettiği ve önem gösterdiği husus eşinizin maaş bordrosudur. Maaş durumlarına göre bankalar kredi limitlerini ve ödeme şekillerini 24 ay(2yıl)’a kadar ayarlayabilmektedir.

Bir diğer husus ise kredi başvurusunda bulunan ev hanımlarının üzerinde bulunan taşınmazlara(ev tapusu, arsa, arazi tapusu vb.) sahip olmaları kredi kullanımını kolaylaştırmaktadır. Şayet kredi kullanmak isteyen ev hanımının eşi çalışmıyor ve üzerinde herhangi bir taşınmaza sahip değil ise o zaman kendisinden kefil istenmektedir. Kredi kullanmak isteyen kişinin anne ya da babasından kalan emekli maaşıyla da kredi başvurusunda bulunması mümkündür.

Burada unutulmaması gereken en önemli konu başvuruda bulunacak olan kişinin (eğer daha önceden kullanmış olduğu kredi kartı yada kredi varsa) kredi notunun iyi olması gerekmektedir. Bankalar tarafından herhangi bir gelir ya da taşınmaz aranmasının sebebi çekilen kredinin bankaya geri ödemesinin sağlanmasıdır.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar;

Finans bank, Ziraat bankası, Yapı kredi, ING bank, Deniz bank, TEB, İş bankası, Garanti bankası, Vakıf bank, Halk bankası ev hanımlarına kredi veren bankalardır.

Bir önceki yazımız olan Balon Ödemeli Araç Kredisi başlıklı makalemizde Balon Ödeme nedir ve Balon Ödemeli kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın