Cumartesi Bankalar Açık mı?

yorumsuz
130 views

Cumartesi Bankalar Açık mı? Genel olarak birçok banka yoğun olması durumunda hafta sonu çalışıyor. Özel günler ve bayramlar olmak üzere çok yoğun çalışan bankalar birçok müşteriye kaliteli hizmet vererek işini yerine getiriyor. Gün içinde mesai saatleri dışında çalışan bankalar mesai saati dolması durumunda kapılar kapanarak akşam saat 19.ya da 20 ye kadar çalışır.

Hesap işlerini toparlayan ve ertesi günün hazırlığını yapan banka çalışanı ertesi gün işini bir önceki günden ayarlar. Müşterisine gereken ilgiyi gösteren banka personeli mesai saatleri arasında banka içinde mesai saati bitimine kadar müşteriyle ilgileniyor. Personelin Mesai saati dolması durumunda içeride olan son müşteri geri çevrilmeden işlemi yapılıyor.

Banka Personelleri Müşterisine Gerekli Hizmeti Nasıl Verir?

Banka çalışanı prosedür gereği birtakım kurallara uyarak mesai saatleri arasında işinde titizlikle çalışır. Müşteri çözemediği sorun ile karşılaşması durumunda personellerin güler yüzlü oluşu ve birebir müşterisiyle ilgilenmesi son derece önemsenerek uygulanır. Sıra ekleyen birçok kişi arasında ön planda olan hamile ve bebekli annelere özel ilgi gösterilerek işlemleri hızlı bir şekilde yapılıyor. Banka çalışanları yaklaşık her cumartesi işleri oluyor, bu aşamada müşteri işlemi kabul edilmiyor. Banka çalışanları hafta sonu olmak üzere sadece cumartesi günü mesaisi yapılıyor. Pazar günü olarak hiç banka çalışmıyor. Bu nedenle personel ve banka çalışanı güler yüzlü duruşu ile müşterisinin işlemini yapılıyor.

Banka Borçları Dışarıdan Nasıl Ödenmektedir?

Banka işlemleri içeriden olduğu kadar dışarıdan yapılıyor, bu nedenle banka müşterisi çok yoğun olan banka içinde saatlerce sıra beklemeden işlemini dışarıdan ATM üzerinden yapabilir. Birçok müşteri bankanın verdiği birçok hizmetten son derece mutlu oluyor.

Disiplin içinde çalışan personel işini en seri şekilde müşterisine yansıtıyor. Banka çalışanı olan personeller hafta arası çalıştığı bir o kadar cumartesi gerek görüldükçe işlerini itina ile yapıyor. Hafta arsı olan yoğunlukların ardından her gün bitimi ardından mesaiye kalması gerektiği anlarda personeller ilgi ile kalıyor. Bu durum her hafta sonu olan cumartesi gününde mesaiye kalınması gerekiyorsa ayarlanan kalma durumu geçici olarak oluyor.

Bir önceki yazımız olan Bankalar Yırtık Parayı Alır Mı? başlıklı makalemizde banka yırtık para verdi ve banka yırtılmış para hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın