Daha Önce Kredi Çeken Biri Tekrar Kredi Çekebilir Mi?

yorumsuz
371 views
Para harcamaya o kadar çok alışan toplum kendini frenlemeyi bir türlü beceremiyor. Bunun için Kredi çektiği halde daha önce kredi çeken biri tekrar kredi çekebilir mi diye araştırma yaparak, ikinci bir Kredi çekmenin yollarını  bulmaya çalışmaktadır. Sürekli bankaların kredi faiz oranlarını inceleyerek yeniden Kredi çekip daha çok harcama yapma peşine düşen insanoğlu bunun geri ödemesini nedense bir türlü düşünememektedir.
Önceden Kredi çekip ikinci kez Kredi almak için neler yapılmalı diye yaptığımız araştırma sonucunda  bazı şartların yerine getirilmesi gerektiğini söylememiz gerekir. Bankaların kredi çekmek isteyenler de aradığı en önemli şart kredi notu dur. Kredi notu düşük olanlara bankalar Kredi vermeyi pek tercih etmez. Daha önce çektiğiniz krediyi düzenli ödemeye devam ediyorsanız, herhangi bir sorun yaşamadan sana bankalar size ikinci Kredi bile verebilir. Ancak bunun için bazı hesaplamalar yapmaları gerekir. Çünkü gelir durumunuza göre kredi verileceği için ikinci çekeceğiniz Kredinin toplama ve geri ödemesi ile daha önce çekip ödemeye devam ettiğiniz Kredinin toplam geri ödemesi maaşınızın belli miktarını geçmemesi gerekir. Eğer bu şartları geçmiyorsa bankalar size ikinci kez Kredi verecektir.
İkinci kez Kredi almak için ikinci Kredinin geri ödemesinin nasıl karşılanacağı araştırılır. Eğer bunun karşılığında bir ipotek gösterirseniz ya da gelir belgenizin yükseldiğini kanıtlayabilirsiniz o zaman ikinci Kredinin çekilebileceği miktar belirlenir. Gelir durumunuz değerinde size önceden Kredi çekseniz bile ikinci Kredi çekme hakkı verilir. Fakat yeteri miktarda geliriniz yoksa geri ödemeleri konusunda büyük sıkıntı yaşayabileceğiniz düşünülerek  daha önce kredi çekenler ikinci kez kredi çekme hakkından yararlanamaz. Bu durum tamamen sizin gelir durumunuza ilgili olduğunu söylememiz gerekir. Geliriniz arttıysa ve ikinci Krediyi de rahatça ödeyebileceksiniz size ikinci defa kredi verilir.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın