Devlet Memurları Ne Kadar Kredi Çekebilir?

yorumsuz
14.345 views
Devlet Memurları Ne Kadar Kredi Çekebilir? Kamuda istihdam eden devlet memurları ihtiyacı olduğu zaman rahat bir şekilde kredi çekebilir. Kredi çekmesinde herhangi bir sıkıntı olmamasına karşın ne kadar kredi çekebileceğini merak edenler için yaptığımız araştırmada devlet memuru ne kadar kredi çekebilir öğrendik. Sizlere de kısaca izah edelim. Bu durumu basit bir örnekle açıklarsak, herkesin anlaması daha kolay olacaktır. Diyelim ki aylık maaşınız 2000 TL olsun, bu maaşınızın yüzde 75’i nispetinde kredi çekme hakkınız bulunmaktadır. Çekeceğiniz kredi ile ne kadar vade yaptırmak istiyorsanız vade sayısı ile çıktığınız zaman toplam kredi limiti ortaya çıkar. Eğer 2000 lira maaşlı biri iseniz yüzde 75’i- 1500 lira olduğuna göre sizin çekeceğiniz kredi türüne göre bu fiyat ortaya çıkacaktır. Eğer ihtiyaç kredisi çekmeyi düşünüyorsanız en fazla 36 ay vade yaptırabilirsiniz. Böylece 1500 ile çarptığınız zaman maksimum çekeceğiniz kredi miktarı ortaya çıkacaktır. Ancak diğer kredi türlerinde vade sayısı daha uzun olacağı için çekeceğiniz  kredi tutarı oldukça artacaktır.
Örnek olarak konut kredisi çekmek istiyorsanız 20 yıla kadar vade yaptırabilirsiniz. O zaman 1500 çarpı 240 ay olarak hesapladığımız zaman istemediğiniz kadar size kredi vereceklerdir. Devlet memurları ne kadar kredi çekebilir diye yaptığımız araştırma sonucunu sizlere örneklerle açıklamaya çalıştık. Ancak her şeye rağmen son dönemlerde bankaların kredi vermekte büyük sıkıntı çektiklerini, bildiğimiz için bu konuyu fazla ciddiye almadan size dilediğiniz miktarda kredi vermek için adeta yarış halinde olan bankalar mevcuttur.
Sizlere birkaç küçük hatırlatma yaparak konuyu toparlamak istiyorum. Eğer kredi çekmeye karar verdiyseniz mutlaka maaşınızı aldığınız banka ile öncelikli olarak görüşmeniz sizin için avantajlı olacaktır. Devlet memurları ne kadar kredi çeker  hesabı oldukça basit. Çünkü bankaların hem kredi faizleri konusunda hem de maddeler açısından size büyük kolaylık sağlayacaklarını düşünüyoruz. Her şeye rağmen diğer bankalarla da aynı şartları konuşup karar vermeniz sizin lehinize olabilir.

Bir önceki yazımız olan Bankaların çalışma saatleri açılış saati başlıklı makalemizde ankası açılış saati, Bankaların açılış saati ve Bankaların çalışma saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın