Döviz Çekilebilen ATM’ler Hangi Bankaların

yorumsuz
6.839 views

Türkiye’de ki bankalara ait ATM noktalarından döviz cinsinden para yatırabilmek ve çekebilmek için öncelikle bankanızda döviz hesabınızın olması gerekir. Döviz hesabının da kredili mevduat hesaplarına ilişkilendirildiği zaman bankaların döviz verebilen ATM noktalarından faydalanabilirsiniz. ATM noktalarından döviz veren bankalara geçmeden önce bankaların ATM döviz hizmetlerinde komisyon aldığını ve bankaların her ATM noktalarında döviz alınamadığını belirmek isteriz. Bu yüzden aşağıda açıklayacağımız bankaların internet sayfalarını ziyaret edebilir ve döviz işlemi gören ATM noktalarını, almış oldukları komisyon ücretlerini öğrenebilirsiniz .

1-HCBS Bank: ATM noktalarından döviz çekmeye izin veren bankalardan biri de HCBS Bank’tır. HCBS ATM noktalarından üzerinde döviz işareti olan ATM noktaların döviz çekilebilmektedir.

2-Garanti Bankası: Dolar, EURO cinsinden döviz çekilmesine izin veren Garanti Bankası, günlük döviz çekim limitini en fazla 1500 TL’ye denk gelen döviz cinsi kadar vermektedir. Ancak hemen belirtelim ki her Garanti Bankası paramatikleri döviz vermemektedir.

3-TEB: TEB şubelerinden açılacak döviz hesabı sonrası günlük en fazla kullanılacak TL limiti kadar döviz çekilebilmektedir.

4-Finansbank: Finansbank’ın belli ATM noktalarından döviz çekimi yapılabilmektedir. Yine Finansbank’ta günlük çekilebilecek en fazla TL limitinin karşılığı kadar döviz çekimi yapılabilmektedir.

5-Vakıfbank: En düşük 50 dolar veya 50 EURO iken en fazla 1000 dolar veya 1000 EURO çekebilme şansınız vardır.

6-İş Bankası: Türkiye’de en fazla ATM noktasına sahip bankalardan biri olan İş Bankası’nın döviz çekilebildiği ATM noktaları diğer bankalara göre daha fazladır. Çekilebilecek en düşük 50 dolar ve Euro iken en fazla 1000 dolar veya Euro çekilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Zaman Aşımına Uğrayan Hesap Sorgulama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın