Düşük Faizle İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2016

yorumsuz
384 views

Düşük Faizle İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2016 Bugünün ekonomisi girişimcilerin kazandıkları parayı birikime yatırma da çok da elverişli değildir. Dolayısıyla girişimci adayların imdadına banka kredileri yetişmektedir. İlk olarak girişimcilerin yapması gereken ne tür bir iş kurmaları gerektiğini iyi bilmeleridir. Sonrası ise kredilerden sağlanacak maddiyata bağlıdır. Her girişimci düşük eskort faizli kredilerle işini kurmak ister. Bu duruma istinaden düşük faizle işyeri açma kredisi veren bankalar aşağıda sıralanmıştır.

  • Halk Bankası KOSGEB uygulaması vasıtasıyla girişimcilere hem hibe hem de düşük faizli kredi vermektedir.
  • Ziraat Bankası daha çok tarım kredilerine yönelik olarak kredi vermektedir. Ancak değişik iş fikirleri doğrultusun da girişimcilere kapılarını açmaktadır.
  • İş Bankası işini yeni kuracak olanlara 60 aya kadar vade süresini uzatarak kredi imkânı sunmaktadır.
  • Yapı Kredi Bankası girişimcilere 36 ay vade ile kredi kullandırabilmektedir. Bunun yanı sıra 3 ay da bir öde gibi bir uygulaması da vardır.
  • Türk Ekonomi Bankası tıpkı KOSGEB gibi çalışarak girişimcilere sadece kredi vermekle kalmayıp ek olarak birde eğitim olanağı sunmaktadır. Bu özelliği bankayı bir adım öne geçirmektedir.
  • Finansbank en çok bayan girişimcileri ve genç girişimcileri müzaheret etmektedir. Eğer kuracağınız işyeri küçük bir işletme olacak ise Finansbank müşterilerine oldukça cazip önerilerde bulunmaktadır.
  • Garanti Bankası ile Avrupa Yatırım Fonu üzerinden kredi alabilirsiniz.

Bankalardan kredi almak için bir iş planınız olması sizin ciddiye alınmanızı sağlar. Genellikle girişimciler başlangıçta daha çok küçük bir işyeri açmaktadır. Böylece bankalardan aldığı kredi borcunun yüksek meblağ da olmaması girişimcileri daha ağır bir yükü taşımaktan bir nevi alıkoymaktadır.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Nasıl Hesaplanır? başlıklı makalemizde konut kredisi hesaplama, Konut Kredisi Nasıl Hesaplanır ve kredi hesaplanırken ne yapılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın