Eft Hesaba Geçmedi Ne Yapmalıyım

yorumsuz
6.732 views

Eft Hesaba Geçmedi Ne Yapmalıyım, Bankalar arası para transferinde kullanılan yönteme EFT denmektedir. EFT yaparken belli başlı kurallara dikkat etmek gerekmektedir. Birilerine ödeme yaparken yada ailenizden birine para gönderirken bazen aynı banka kullanmadığınız için havale işlemi yapamadığınız için Eft yapmanız gerekmektedir. Eft işlemlerinde de havalenin aksine saat sınırı olduğundan sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleşmektedir. Yani Eft işlemlerinizi sabah 09.00 akşamda 17.30’a kadar yaptığınız takdirde anlık olarak geçecek bu saat aralıkları dışında yaptığınız işlemler ise ancak bir sonraki mesai başlangıcında karşı hesaba aktarılacaktır. Örnek verecek olursak akşam 21.00 da yaptığınız bir Eft işlemi ertesi gün sabah 09.00’dan itibaren işlem yoğunluğuna bağlı olarak aktarım yapılacaktır.

Gönderdiğiniz para karşı tarafa ulaşmadığında panik olmanıza gerek yok. Bu durumda ilk olarak hemen gönderdiğiniz hesap numarasını teyit edin ve doğru olduğundan emin olun. Daha sonra gönderdiğiniz hesap numarası ile alıcı adının gerçekten o hesabın sahibine ait olup olmadığını kontrol edin. Çünkü bazen size verilen hesaplar başkasına ait olduğu halde kişi kendi adını söyleyerek işlemin olumsuz sonuçlanmasını sağlamaktadır. Bu durumda para size iade olacaktır. Buda bazen aynı gün içerisinde ya da bir sonraki iş günü gerçekleşmektedir.

Eğer isim soy isim ve hesap uyuşuyorsa fakat sadece bir harf hatası yaptıysanız bu durumda da para ilgili banka şubesinin havale ekranında bekleyecek banka çalışanın aktarması ya da iade etmesi ile işlem gerçekleşecektir.

Bir önceki yazımız olan En Kullanışlı Kredi Kartı Hangisidir? başlıklı makalemizde En kullanışlı kredi kartı ve En Kullanışlı Kredi Kartı Hangisidir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın