Eft Saatleri Kaçta Başlıyor?

yorumsuz
4.350 views

Eft Saatleri Kaçta Başlıyor? EFT bankalar arasında yapacağınız para transferleri için kullanılan bir terimdir. EFT ile Havale sürekli karıştırılan durumlar arasındadır. En basit hali ile anlatacak olursa Havale aynı bankalar arasında yapılan fon transferlerine , EFT ise farklı bankalar arasında gerçekleşen para transferlerine denmektedir. Havale yaparken işlem ilgili bir aksama olduğunda hesap adı yanlışlığı gibi hemen müdahale edip düzeltebiliyor sunuz fakat EFT için bu durum geçerli değildir siz IBAN ve alıcı adını yazdıktan sonra teyit edemeden göndermek zorunda kalıyorsunuz ve bazen bu gönderdiğiniz tutar bilgi yanlışlığından size iade olmaktadır.

EFT Saatleri Kaçta Başlıyor?
EFT saatleri her ne kadar sabit mesai saatleri içinde haftanın 5 günü yapılıyor olsa da bazı bankalar hafta içi biraz daha erken başlayabiliyor EFT gönderme işlemlerini. örneğin; Ziraat  Bankasında EFT saatleri sabah 09.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir. Garanti Bankası ise müşterilerine biraz daha kolaylık sağlayarak EFT saatini 17.15 e çekmiştir. Bu 15 dakikalık gecikmeler bile EFT işleminizin bir sonraki iş gününe sarkmasını sağlayabilir. Yine aynı şekilde diğer bankalarda EFT alma saati 09.00 da başlarken bu Garanti Bankasında 08.30 dan sonra gerçekleşmektedir.

En çok Tercih Edilen Bankaların EFT Saatleri Şu Şekildedir.

Halk Bankası EFT Saatleri    :08:00 – 16:30
Ziraat Bankası EFT Saatleri :09.00 – 17.00
İş Bankası EFT Saatleri          :09.00 – 17.00
Akbank EFT saatleri                 :09.00 – 17.00
Finansbank EFT saatleri        :09.00 – 17.00

Bu bankalar dışındaki diğer tüm bankalarda ortalama EFT saati 19.00 – 17.00 Arasında gerçeklemektedir. Sizlerde EFT işlemlerinizi son dakikalara bırakmadan rahatça ödeme gönderebilir siniz.

Bir önceki yazımız olan EFT Nedir Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın