Ek Hesap Nasıl Kapatılır? Avans Hesabını Kapatma

yorumsuz
14.368 views

Ek Hesap Nasıl Kapatılır? Avans Hesabını Kapatma Ek Hesap Nasıl Kapatılır? Ek hesaplar bir diğer adı ile KMH (Avans hesaplar) Bankalar tarafından daha çok kredi alan müşterilerine tanımlanan hesaplardır. Bu esnek hesaplar sizin ödemelerinizi yaparken zorlanmanız yada son ödeme gününü geçirmeniz durumunda buradan tahsil edilerek size bir ay süre kazandırmaktadır. Fakat bu hesaplar esnek hesap olduğundan kullandığınız kadar olan tutara günlük faiz işletilmektedir. Örneğin Ziraat Bankasında ki bir ek hesap için açılan limit 1.000 TL ise bir ay boyunca bu tutarın ekside durması sonucunda aylık ödeyeceğiniz faiz tutarı 30 TL olacaktır. Bu tutar bankaların uyguladığı faiz oranlarına göre değişmektedir. Krediniz bitene kadar bazı bankalar bu hesapları kapatmaz çünkü ödemelerinizin geç yapılması sizin de bankayı da olumsuz etkileyecektir. Ürün çeşitliliği açısından da bankaların size önerdiği ürünlerin başında gelmektedir.

Peki Ek Hesap Nasıl Kapatılır?

Ek Hesap Nasıl Kapatılır? Maaş  Avans Hesabını Kapatma

Eğer bankadan çekmiş olduğunuz krediniz bitti ise ya da bitmeden de kullanmak istemiyorsanız eğer bir dilekçe yazarak size en yakın şubeye bırakabilirsiniz. Ana hesabınızın olduğu şubenize bırakmanız işleminizi hızlandıracaktır. Çünkü bankalarda her şubenin kendine özel yapısı bulunmakta ve başka şubeye verilen işlemler sizin kendi ana şubenize gönderilmektedir. Buda işlemin uzamasını sağlayacaktır.

Verdiğiniz dilekçeye istinaden banka size tanımlanan bu ek hesapları kapatacaktır. Ek hesaplar yüzünden birçok emekli müşterisi madur olmaktadır. Özellikle yaşlı kişiler bilmedikleri için bu tutarları farkına varmadan çekmektedir. Sizlerde eğer ek hesaplarınızı kullanmak istemiyorsanız en yakın şubenize giderek kapatabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Taksitleri Artacak Mı? başlıklı makalemizde Kredi Taksitleri, Kredi Taksitleri Artacak Mı? ve Kredi Taksitleri Artar Mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın