Ek Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

yorumsuz
842 views

Ek Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?Kredi kartı kullanıcıları bazı durumlarda eşlerinin ya da yakınlarının da kredi kartı avantajlarından yararlanabilmesi için ek kart çıkartmaktadır. Çıkartılan ek kartlar sayesinde kredi kartı sahipleri gibi, ek kart sahipleri de kredi kartlarını kullanabiliyor. Ancak bazı durumlarda kredi kartı sahipleri ek kartlarını kapatma ihtiyacı hissedebiliyor. Bu durumda müşteri hizmetlerini arayarak, ilgili bankanın herhangi bir şubesine giderek ya da internet bankacılığını kullanarak ek kredi kartları kapatılabilir.

Müşteri Hizmetleri Aracılığı İle Ek Kredi Kartı Kapatmak

Bankaların günün her saati aktif olarak hizmet veren müşteri hizmetlerini arayarak ek kredi kartlarını kullanıma kapatmak mümkündür. Telefondaki müşteri temsilcileri müşterilerinin kimlik doğrulamasını yaptıktan sonra kısa sürede ek kredi kartlarını kullanıma kapatmaktır. Bu yöntem ile ek kredi kartı kapatma işleminde müşterilerden sesli onay alınmaktadır.

Banka Şubeleri Aracılığı İle Ek Kredi Kartı Kapatmak

Ek kredi kartı kapatmak için tercih edilebilecek olan yöntemlerden birisi de bankanın şubelerinden birisine başvurmaktır. Banka yetkilileri müşterilerinden bu konuda alacakları bir imza karşılığında kısa sürede istenilen ek kredi kartını kapatma işlemini gerçekleştirmektedir. Banka şubesi yetkilileri ayrıca ek kredi kartı kapatma işlemi için müşterilerinin kimlik fotokopilerini de almaktadır.

İnternet Bankacılığı İle Ek Kredi Kartı Kapatmak

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok kişi tarafından kullanılan internet bankacılığı üzerinden de ek kredi kartı kapatma işlemi gerçekleştirilebilir. İnternet şubesinin ilgili alanlarına giriş yapıldıktan sonra kapatılmak istenen ek kartın tıklanması ve ek kartı kapat alanına tıklanması, ana kredi kartına bağlı olan ek kredi kartlarının kapatılması için yeterlidir. Banka müşterileri bu seçeneklerden herhangi bir tanesini tercih ederek istedikleri ek kredi kartlarının kapatılmasını sağlayabiliyorlar. Bu işlemden sonra ek kredi kartları kullanıma kapatılır ve hiç bir şekilde kullanılamaz duruma gelir.

Bir önceki yazımız olan En Çok Bonus Veren Kredi Kartları başlıklı makalemizde en avantajlı kredi kartı, en çok bonus veren kartlar ve en çok puan veren kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın