Ek Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

yorumsuz
231 views

Ek Kredi Kartı Nasıl Kapatılır? Kredi kartı kullanıcıları bazen kartlarını tek başına kullanabildikleri gibi, bazen ise kredi kartlarına ek kart çıkartarak sevdikleriyle birlikte ortak bir şekilde kullanabilmektedirler. Birçok banka müşterilerine ek kart hizmeti sunduğu için kredi kartını iki kişi kullanmak isteyen kişiler bankalara başvurarak kredi kartlarına ek kart çıkartabilmektedir. Çıkarılan ek kartlar bazen kullanıcıların istekleri doğrultusunda kapatılmak istenebiliyor. Gerek maddi olanaksızlıklar yüzünden, gerekse ek kart sahiplerinin harcamalarını kısıtlamak adına kredi kartı sahipleri ek kartlarını iptal etmek isteyebilirler.

Ek kredi kartı nasıl kapatılır sorusuna cevap olarak birkaç farklı yol gösterilebilir. Bu yollardan en bilineni elbette bankaların şubelerinden bir tanesine gitmektir. Kredi kartının alındığı bankanın herhangi bir tanesine giderek dilekçe yazmak suretiyle ek kredi kartı kapatma işlemi yapılabilir. Ek olarak çıkarılan kredi kartını kapatma işlemi bankaya gidildiğinde oldukça kısa süre içerisinde tamamlanır. Müşteri temsilcisi müşterilerinden gelen ek kart kapatma taleplerini mümkün olan en kısa süre içerisinde tamamlamaktadır. Ek kredi kartı kapatmak için izlenebilecek yöntemlerden bir tanesi de bankanın müşteri hizmetlerini aramaktır.

Günün her saati ilgili bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayarak ek kredi kartı kapatma işlemi yapılabilir. Müşteri hizmetleri aracılığıyla ek kredi kartı kapatma işlemi de banka şubesinde olduğu gibi kısa süre içerisinde tamamlanır. Sahip oldukları kredi kartlarına ait olan ek kredi kartlarını kapatmak için başka bir yol ise bankanın internet bankacılığını kullanmaktır. İnternet bankacılığı üzerinden birçok işlem sorunsuz bir şekilde yapılabiliyor. Ek kredi kartı kapatmak için internet şubesinin ilgili alanlarına giriş yapmak ve talimat vermek yeterlidir. Ek kredi kartını kapatmak için bu yollardan herhangi bir tanesini tercih edebilir ve sorunsuz bir şekilde ek kredi kartınızı kapatabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vakıfbank Swift Kodu Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde Vakıfbank Swift Kodu, Vakıfbank Swift Kodu Nasıl Öğrenilir ve Vakıfbank Swift Kodu nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016