Emekliler Maksimum Ne Kadar Kredi Çekebilir?

yorumsuz
5.272 views

Emekliler Maksimum Ne Kadar Kredi Çekebilir? Türkiye’de farklı işyerlerinden emekli olan çok fazla sayıda emekli insan bulunmaktadır. Ve emekli olan vatandaşlar, farklı farklı bankalardan emekli maaşı almaktadırlar. Bu bankalardan, emekli maaşını alan emekliler, herhangi bir bankadan istediği şekilde hiçbir şey belge vs. göstermeksizin 65 yaşına veya 75 yaşına kadar kredi çekebilme imkânı bankalar tarafından sağlanıyor. Yaş sınırı bankadan bankaya göre değişiklik gösterebilir. Kimi bankalar 65 yaşına, kimileri 70, kimileri ise 75 yaşına kadar kredi kullanabilme imkânı sunuyor.

Peki, emeklilere imkân sağlıyor ama Emekliler maksimum ne kadar kredi çekebilir banka, biz emekli vatandaşlara en fazla ne kadar kredi kullandırabiliyor, diye sorular soracak olursanız. Aslında bu sorunun cevabı bankadan bankaya göre değişiklik gösterebilir. Vakıfbank, ortalama emekli vatandaşlara 36 ay taksit seçeneği sunarak 20 bin lira. Türkiye iş bankası, emekliler için özel olarak sunulan, krediyi al, taksitini 3 ayda bir öde seçeneği ile birlikte 15 bin lira kadar. Garanti bankasının da, Türkiye iş bankasından pek bir farkı yok yani buda demek oluyor ki Garanti bankası da aynı şekilde kredi veriyor ama 15 değil 30 bin liraya 3 ayda bir taksiti ödeme seçeneği sunmaktadır. Tabi bu durum sadece emeklilere özeldir. Ziraat bankası, aldığınız maaşın 15 katı kadar kredi verebiliyor. İNG bank ise emeklilere 15 bin lira vermektedir. Sizlerde hangi banka ile çalışıyorsanız o bankadan kredi çekebilir ya da kredi çektiğiniz bankaya maaş hesabınızı taşıyabilirsiniz. Bu şekilde ödemelerinizi daha kolay takip edeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan ATM Bankamatik Kredi Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizde ATM Bankamatik Kredi Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım?, kartım atmde kaldı ve kartım atmde sıkıştı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın