En Çok Bonus Veren Kredi Kartları

yorumsuz
614 views

Günümüz koşullarında hepimizin cüzdanında en az 2 ya da 3 tane kredi kartı bulunuyor. Neredeyse kredi kartı ile alışveriş yapmayan yok diyebiliriz. İnternette kurulan sanal mağazaların da artması ve daha fazla talep görmesi sonucu kredi kartlarına ihtiyaç daha da artmış durumda. Bu doğrultuda tüm bankaların da kredi kartı bulunuyor. Kendisine ait bir kredi kartı markası olmayan bankalar bile diğer bir  bankanın marka haline gelen kredi kartını kullanarak kendisine müşteri kazanmaya çalışıyor. Örneğin; World Card Yapı ve Kredi Bankasının bir markası durumunda. Ancak Vakıfbank müşterilerine World özellikli bir kredi kartı sunuyor.

Bilindiği gibi kredi kartlarının bir avantajı da yapılan alışverişler karşılığında bonus kazandırması. Peki, En Çok Bonus Veren Kredi Kartları hangileridir? Daha çok müşterisi olan köklü bankaların kartları tabi ki daha avantajlı görülebilir ancak fazla bonus kazanmak için asıl önemli olan bankaların kampanyalarını takip etmektir. Normal yaptığınız alışverişlerde kazanılan bonuslar çok cüzi rakamlardır. Ancak bankaların bonus kazandıran kampanyalarını takip ederseniz oldukça güzel rakamlara ulaşabilirsiniz.

Örneğin; birçok banka fatura talimatına karşı bonus vermektedir. Her verilen fatura talimatı için 10 – 15 TL bonus vermektedirler. Bunun dışında belli mağaza ya da sektörlerde yapılacak birkaç işlem sonrası 40 – 50 TL değerinde bonus verilebilmektedir. Buna da akaryakıt firmaları aracılığı ile düzenlenen kampanyaları örnek gösterebiliriz. “Tek seferde ve farklı günlerde yapılacak 4. 100TL tutarındaki akaryakıt alışverişinize 40TL bonus” şeklinde bir reklamı hepimiz duymuşuzdur. Bu tür kampanyaların dışında da normal alışveriş yaparken, mağazada ödeme noktasında kasiyerin bizim kredi kartını kullandığımız bankanın pos cihazından çekim yapmasına dikkat etmeliyiz. Eğer farklı banka pos cihazından çekim yapılırsa bonus kazancımız olmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Öğrenciler İçin Cazip 6 Kredi Kartı başlıklı makalemizde öğrenci kredi kartı, öğrenci kredi kartı alabilir mi ve öğrenci kredi kartı alma şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın