En Fazla Şubesi Olan Bankalar Hangileri

yorumsuz
198 views

Bankaların günümüzde kurumsal anlamda daha oturmuş bir yapıları bulunmaktadır. Bu durum elbette arz-talep ilişkisinden doğmuştur. Kişilerin bankalara olan ihtiyaçlarının artması ile birlikte bankalar kurumsal yapılarını daha sağlam oturtmuştur. Kişilerin talepleri banka sayılarını da etkilemiştir. Bankaların sayısının günümüzde fazla olması, bir anlamda rekabet ortamı yaratmıştır. Bankalar bu rekabeti kazanabilmek için kurumsal yapısını genişletmeye ve müşterilerine daha fazla imkan yaratmaya çalışmaktadır.

Elbette bir bankanın kurumsal yapısı, şube sayılarından anlaşılabilir. Şube sayısının çok olması, o bankanın daha fazla kişiye hitap edebilmesi anlamını taşımaktadır. Bu anlamda Türkiye’de en fazla şubesi olan 10 banka arasında, ilk sırayı hepimizin de tahmin edebileceği gibi Ziraat Bankası almaktadır. Ziraat Bankası’nın şuan için yurt içinde 1707, yurt dışında da 25 şubesi bulunmaktadır.

Türkiye’nin en büyük özel bankası olarak gösterilen İş Bankası ise, 1337 yurt içi şubesi ve 25 yurt dışı şubesi ile bu anlamda ikinci sırada yer alır. İş Bankası’nın ardından ise Yapı Kredi Bankası gelmektedir. Yapı Kredi’nin şuan için yurt içinde 1006, yurt dışında da 1 şubesi vardır. Garanti Bankası da bu anlamda 994 yurt içi şubesi ve 8 yurt dışı şubesi ile dördüncü sırada kendine yer bulmaktadır. 5.sırada ise Sabancı grubunun bankası olarak bilinen Akbank gelmektedir. Akbank 974 yurt içi şubesi ve 1 yurt dışı şubesi ile hizmet vermektedir. En çok bankası olan şubelerin diğerleri ise sırasıyla Halkbank, Türkiye Vakıflar Bankası, Denizbank, Finansbank ve Türk Ekonomi Bankası’dır.

Bir önceki yazımız olan Burgan Bank EFT Ücreti Ne Kadar? 2016 2017 başlıklı makalemizde Burgan Bank eft kesintisi, Burgan Bank eft masrafı ne kadar ve Burgan Bank eft ücreti ne kadar 2016-2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 6 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın