En Kullanışlı Kredi Kartı Hangisidir?

yorumsuz
293 views
Alışveriş işlerimizi kolaylaştıran kredi kartları bazı özellikler taşımaktadır. Bunun için tüketicilerin daha çok tercih ettiği kredi kartları hangisi olduğunu merak edenler olabilir. En kullanışlı kredi kartı her yerde rahatlıkla avantaj sağlayan taksitlere bölme avantajı sunan, yeri geldiği zaman kat kat puan, bonus gibi hediyeler veren, ancak verdiği her şeyi geri almak için farklı tuzaklar kurmayan kredi kartı olduğunu söyleyebiliriz.
Demek istiyoruz ki, kredi kartının kullanım amacı çok önemlidir. Sizler bu kartları düzgün kullanamazsınız bankaların sizler için hazırlamış olduğu güya kampanya gerçekte sizlere zorunlu harcama yaptırma tuzağı olarak görülen alışveriş kampanyalarına fazla itibar etmeyiniz. Sadece ihtiyacınız olan ürünleri satın alınız. Hatta taksit yaptırmayınız. En kullanışlı kredi kartı amacına uygun bir şekilde alışveriş yapılan sonrada zamanı gelince alışveriş kitabının tamamını ödemeniz gereken nakit yerine kullanılan ticari bir araçtır. Sizlere bu bilgileri verdikten sonra en iyi kredi kartı hangisi diye sormanız çok anlam ifade etmiyor. Ancak sizlere en çok kullanılan kredi kartlarını sayabiliriz. World Kart – Yapı Kredi Bankası ve ortaları, Bonus – Garanti Bankası ve ortakları, Kart, Maximum kart – İş Bankası, Axess kart – Akbank ve Kart Finans olarak sıralandıklarını  sanırım sizlerde bilmektesiniz.
Bu bilgiler resmi verilerle desteklenmemektedir ancak alışveriş yapılan yerlerde en geçerli olanlar olduğu hesap ödeme aşamasında karşınıza çıkmaktadır. Bilinçli kart kullanıcısı gereksiz harcama yapmaz!

Bir önceki yazımız olan İş Bankası İban Öğrenme Sorgulama başlıklı makalemizde Başkasının adına kredi notu öğrenmek, Kredi Kayıt Bürosu ve Kredi notu sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın