En Uygun Araç Sigortası Yapan Şirketler Hangileri

yorumsuz
199 views

En Uygun Araç Sigortası Yapan Şirketler.Araç sahibi olmayan insan sayısı gün geçtikçe azalıyor. Artık hemen hemen herkesin bir motorlu taşıtı var diyebiliriz. Ancak herhangi bir kaza ve aksi durumlarda başınıza gelebilecek tehlikeler için önlem almak adına aracınız için zorunlu sigorta yaptırmak durumundasınız. Öyle ki devlet tarafından zorunlu araç sigortaları bulunuyor. Ve araç sigortanızı senede bir defa mutlaka yeniletmeniz gerekmekte olup ücretler konusunda da çok üst düzey fiyatları bulunmayan bu durum fazla can sıkıcı olmamakta.

Araç Sigortası Ücretleri

Ücretler çalışmak istediğiniz şirketler arasında farklılık gösteriyor ancak bu farklar çok büyük farklar olmamakla birlikte yalnızca 50-100 TL gibi ufak rakamlardan ibaret oluyor. Ortalama olarak değerlendirmek gerekirse ortalama ücret tutarları 600 – 800 arasında seyretmek ile birlikte internette de birçok aracınızı sigortalatabileceğiniz siteler mevcuttur. Bu firmalar ile telefon aracılığı ile iletişim kurmanız halinde daha uygun fiyatlara sigorta yaptırabilmekte tabii ki mümkündür.

Bazı firmalar normalin çok çok üstünde fiyat verebiliyorlar bu firmaları ise trafik genel müdürlüğüne şikayet ederek haklarında yasal işlem başlatma hakkına da sahipsinizdir. Araç zorunlu sigortasını yaptırmamak gibi bir ihtimal söz konusu olamaz. Trafik sigortaları zorunlu sigortalardır. Herhangi bir aracın sigortası bulunmaması halinde trafiğe çıkması tamamı ile yasaktır. Sigortası bulunmayan araçların trafik polisi tarafından tespit edilip yakalanması durumunda aracın bağlanacağı gibi bir çeşit para miktarı cezası da sürücü adına uygulanabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bankalar Kime ya da Nereye Şikayet Edilir başlıklı makalemizde Bankalar Nereye Şikayet Edilir, Bankalar Şikayet Edilir ve bankayı şikayet etmek istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 30 Nisan 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın