En Uygun Konut Kredisi Hesaplama

yorumsuz
310 views

Herkes kendisine ait bir evin hayalini kurarken bu evi direkt olarak nakit parayla almak birçok kişi için imkânsız olarak gösteriliyor. Bu sebeple de bu kişiler bankalara giderek konut kredileri için araştırmalara başlıyorlar. Konut kredilerinde aylık olarak faiz eklenirken uzun vade seçenekleri ile krediler kullanıcılara sunuluyor. Bu aşamada kişiler farklı şartlar altında farklı bankaların tekliflerini değerlendiriyorlar. Genel olarak en düşük faizi sunan bankalar kullanıcılar tercihi oluyor. Bazı bankalar düşük miktarda ödemesi olan seçenekler sunarken gecikme zamları daha yüksek oluyor. Bazı bankalar ile gecikme zamlarını kısa tutarak genel ücrette biraz daha yüksek taleplerde bulunuyorlar.

Kredi Hesaplama İşlemi İçin Bankalara Gidilmesi Gerekiyor mu?

Günümüzde tüm işlemler internet üzerinden yapılabilirken konut kredisi hesaplamaları da internet üzerinden gerçekleştirilebiliyor. İnternet sitesine giriş yapan kişiler ilk etapta çekmek istedikleri kredi miktarını yazıyorlar. Sonrasında da taksit seçenekleri değerlendirmeye alınıyor. Bilindiği üzere taksit sayısı arttıkça kişilerin ödeyecekleri faizler de yükseliyor. Bu sebeple de kişilerin ödeyebilecekleri maksimum bedeli ödemesi ve az sayıda taksit böldürmesi gerekiyor. Bu aşamada kişiler taksit sayısını ve toplam bedeli girdikten sonra site üzerinden hesaplama alıyor. Site otomatik olarak tüm bankaların konut kredisi şartlarını bu şartlara yansıtarak size toplam ödeyeceğiniz bedeli ve aylık taksitlerde ödenecek olan bedeli gösteriyor.

Kredi Karşılaştırma İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Bu aşamada farklı bankaların tercihlerinin tamamını görmek isteyen kişiler fiyatları alt alta isteyerek fiyatların karşılaştırmasını yapabiliyor. Böylece hangi bankayı tercih ederlerse daha az bir ödeme yapacaklarını ve daha az faize maruz kalacaklarını belirliyorlar. Tüm bu şartlar altında eğer kişiler kendilerine uygun bir kredi bulabilirlerse bu krediler ile birlikte ev sahibi oluyorlar. Belirledikleri taksit süreleri boyunca da kredilerini düzgün bir şekilde ödemeleri gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Bozma Cezası Nedir başlıklı makalemizde Konut Kredisi Bozma Cezası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 18 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın