En Uygun Taşıt Kredisini Hangi Banka Veriyor?

yorumsuz
169 views

En Uygun Taşıt Kredisini Hangi Banka VeriyorEskiden lüks olarak görülen araba, günümüzde bir ihtiyaç durumuna gelmiştir. Herkes bir araba sahibi olmayı da mutlaka ister. Kenarda hazır birikimi olmayanların da, araba sahibi olmaları için başvurduğu yöntem, bankalardan taşıt kredisi kullanmak oluyor. Kredi ile araç almaya karar verdiyseniz, araba kullanmanın da masraflarını dikkate alarak en uygun faiz oranları ile araba kredisi veren bankalar ile çalışmak ekonomik yönden size avantaj sağlayacaktır.

Araba kredisi tüm bankalardan kullanılmaktadır. En uygun taşıt kredisi veren bankayı sizin için avantaj sağlaması amacı ile araştırdık. Her bankanın maksimum vade süresi 48 aydır. Faiz oranları değişmektedir. Sıfır araç almayı düşünüyorsanız, en düşük faiz oranı % 1.27 ile Akbank’ ta bulabilirsiniz ve kaç aylık vade ile alsanız da oran değişmiyor. İng. Bank’ ta 0 araç kredisini 12 aylık vade ile alırsanız faiz oranı % 1.04 iken, 48 ay vade ile alırsanız, bu oran % 1.44′ e çıkıyor. Faiz oranlarına bakarken vade sürelerine dikkat etmeniz gerekir. Bazılarında oran değişmez iken, bazılarında İng. Bank örneğinde olduğu gibi vade uzayınca faiz oranı da artar. Kredi kullanmaya karar verdikten sonra banka seçerken bu konuya dikkat etmeniz gerekir. Mesela Türk Ekonomisi Bankası’ nda 0 araç kredisi 12 aylıkta çekseniz, 48 aylıkta çekseniz oran değişmiyor ve % 1.35. O araç kredilerinde faiz oranı kaskolu ve kaskosuz olarak da değişir. kaskolu olunca oran biraz düşer.

İkinci el araba almak için kredi kullanacaksanız alacağınız araba en fazla 5 yaşında olabilir ve vade süreside en fazla 48 aydır. İkici el araba kredisinde de, 0 araçta olduğu gibi faiz oranı vade süresine değişim göstermeyerek sabit kalıyor. En uygun faiz oranı ile 1. sırada Halkbank yeşil ışık taşıt kredisi ve % 1.22 faiz oranı ile, Akbank ve Kuveyt Türk’ te % 1.25 ile ikinci sırada geliyor. Arkasına Türk Ekonomisi Bankası ve Albaraka % 1.35 ile 3. sırada yer alıyor. Bu şekilde liste aşağı doğru gidiyor. Siz de kendinize en uygun olan seçeneği tercih edin.

Bir önceki yazımız olan Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde şubeye gitmeden kredi veren banka ve Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın