Engelli Kredisi Veren Bankalar

yorumsuz
205 views

Engelli tüketiciler yalnızca bu bankaların verdiği engelli kredisinden yararlanmamaktadırlar. Özel sermayeli bankalar da engelli kredisi vermektedir. Örneğin: Yapı kredi, Garanti Bankası, QNB Finansbank gibi bankalar… Engelli kişinin engel düzeyine göre faiz oranları, vade süreleri ve şartlar belirlenmektedir. Aynı zaman da bu koşulları gelir düzeyi de belirlemektedir.

Engelli Kredisi Koşulları

Gelir beyanı yine diğer kredi ürünlerinde olduğu gibi engelli kredisi için de olmazsa olmazlar arasında yer alan koşulu oluşturmaktadır. Engelli vatandaşın en az 6 ay boyunca sigortasının düzenli olarak yatırılmış olması gerekmektedir. Kredi notu uygulaması bu noktada da karşımıza çıkan bir durumdur. Kredi notunun yüksekliği bu anlamda önemlidir. Önce ki dönemler de herhangi bir olumsuzluk karşısında maaşta bir haciz bulunmaması gerekmektedir. Engel durumun da aranan ayrıntı fiziksel engelli olmayı ifade etmektedir. Fiziksel aktivitelerini sınırlı olarak yerine getiren kişiler engelli kredisinden yararlanabilmektedirler. Diğer engel türlerine sahip olan kişiler bankalara engelli kredisi ile başvuru yapamamaktadırlar. Bu şekilde yapılan başvurular onaylanmamaktadır.

Engelli Kredisi Talebinde Bulunmak

Banka şubelerinin ziyaret edilmesi veya internet bankacılığı üzerinden engelli kredisi başvurusu gerçekleştirilebilmektedir. Fakat her iki seçenek sonucunda bankaya muhakkak gitmek gerekecektir. Çünkü engel raporunun bankaya sunulması gerekmektedir. Bunlar dışın da banka tarafından istenilen temel belgeler ikametgâh belgesi, kimlik fotokopisi, gelir beyanı, sigortalılık durumu olmaktadır. Bankalara göre ekstra belgeler de istenilebilir.

Engelli Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası

Halk Bankası

Vakıfbank

Bir önceki yazımız olan Benim Adıma Çekilmiş Kredi Var Mı? başlıklı makalemizde adıma çekilmiş kredi var mı, adıma kredi çekmişler ve nasıl öğrenebilirim hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın