Eşimin Kredi Notu beni Etkiler mi?

yorumsuz
392 views

Eşimin Kredi Notu beni Etkiler mi?, Bankalar tarafından kişilere belirlenen kredi notları kişiye özeldir. Herkesin kendine ait bir kredi notu vardır ve bu kredi notu ile kişiler bankadan kredi kullanırlar. Eşlerin kredi notu birbirini etkilemez. Eşlerden birisi kendi kredi notu yüksek ise ve bu kredi notu ile kredi kullanacak ise eşinin kredi notu onu etkilemez ama büyük bir kredi çekecek ise geliri bu krediyi çekmeye yetmiyor ise banka eşinin bilgilerini de isteyebilir ve eşinin kredi notu da düşük ise kişi eşinin kredi notundan etkilenir ve kredi kullanamaz. Özellik ile konut kredilerin de eş imzaları gerekir. Eşlerden birinin olumsuz sicili var ise öbürüne de engel olur ve kişiler kredi kullanamaz.

Eşimin kredi notu beni etkiler mi? sorusuna cevaben daha az kısa ve özet ile açıklar isek, ufak kredi meblağların da eşlerin kredi notları birbirini etkilemez. Daha açık olarak kredi çeken eşin çektiği krediyi ödeme gücü var ise eşinin kredi notundan etkilenmez. Ama büyük bir kredi çekecek ise ve çekmek istediği kredi tutarını ödemeye geliri yetmiyor ise eşinin de imzası gerekiyor ise o zaman eşinin kredi notu kişiyi etkiler ve eşinin sicili olumsuz ise kredi onaylanmaz.

Çekilen kredi türüne ve miktarına göre eşlerin kredi notları birbirini etkiler. Ödemeyi yeten bir gelir gösterildiği takdir de etkilemez.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma başlıklı makalemizde Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı, Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma ve Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın